Податкова: перехід на спрощену систему оподаткування можливий лише раз на рік

Податкова: перехід на спрощену систему оподаткування можливий лише раз на рік

Це стосується платників єдиного податку третьої групи зі ставкою 2% доходу

Податкова: перехід на спрощену систему оподаткування можливий лише раз на рік
Фото: ДПСУ

Що сталося. Перехід платників третьої групи зі сплати інших податків і зборів на спрощену систему з особливостями оподаткування (єдиний податок третьої групи зі ставкою 2% доходу) можливий лише один раз на календарний рік.

Джерело. Про це повідомила Державна податкова служба.

Деталі. «Платники інших податків і зборів, які у 2022 році скористалися правом обрати спрощену систему з особливостями оподаткування та відмовились від її застосування, не можуть повторно протягом поточного календарного року зареєструватися платниками єдиного податку третьої групи зі ставкою 2% доходу», – заявили в ДПСУ.

З 1 квітня цього року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, положення розділу XIV Податкового кодексу України застосовуються з урахуванням особливостей, визначених пунктом 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення».

Для обрання або переходу на спрощену систему з особливостями оподаткування суб'єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву, за результатами розгляду якої вважатиметься платником єдиного податку третьої групи зі ставкою 2% доходу з наступного робочого дня після подання заяви.

Такий платник має право самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування. Разом з тим, підкреслюється у повідомленні, Податковим кодексом встановлені обмеження, а саме, що «суб'єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року».

Платниками єдиного податку третьої групи можуть бути юридичні особи – суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, до яких не застосовується обмеження щодо обсягу доходу та кількості осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах.

Бекграунд. Про те, як Кабмін використовує тотальне блокування податкових накладних, читайте у матеріалі Mind.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло