«Нафтогаз» отримав у першому півріччі майже 57,2 млрд грн збитків

«Нафтогаз» отримав у першому півріччі майже 57,2 млрд грн збитків

Про це свідчать дані консолідованої фінансової звітності

«Нафтогаз» отримав у першому півріччі майже 57,2 млрд грн збитків

Що сталося. Компанія «Нафтогаз України» отримала збитки за підсумками першого півріччя цього року в обсязі 57 159 млн грн.

Джерело. Про це повідомила компанія.

Деталі. «У звітності за перше півріччя окремо показаний фінансовий результат за ІІ квартал 2022 року – прибуток за цей період склав 420 млн грн. Загальний збиток за перше півріччя склав 57 159 млн. грн. Відповідно, збиток за І квартал 2022 року склав 57 579 млн грн», – йдеться в повідомленні.

Основними факторами формування збитку в І кварталі стали «додаткові відрахування до резерву сумнівної заборгованості, пов’язані зі зниженням оцінки платоспроможності контрагентів компанії внаслідок початку повномасштабної війни», а також «негативна різниця між закупівельною вартістю імпортованого газу та ціною його реалізації у відповідності до покладених на компанію державою спеціальних обов’язків, так само внаслідок початку повномасштабної війни, механізму компенсації якої не було визначено на кінець І кварталу».

Фактором збитковості компанії у І кварталі було руйнування її активів внаслідок обстрілів з боку рф.

У відповідності до консолідованого фінансового плану «Нафтогазу» на 2022 рік, затвердженого правлінням компанії, за результатами року передбачено прибуток 91,8 млрд грн.

«Нафтогаз» є найбільшою державною компанією в сфері розвідки й розробки родовищ, буріння, транспортування та зберігання нафти й газу. Підприємства компанії здійснюють імпорт газу, а також його постачання споживачам.

Бекграунд. Як повідомляв Mind, Кабінет Міністрів ухвалив рішення звільнити голову НАК «Нафтогаз» Юрія Вітренка.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло