Один із найбільших банків Туреччини — Denizbank — обмежив операції для росіян

Один із найбільших банків Туреччини — Denizbank — обмежив операції для росіян

Росіяни не зможуть робити перекази в інші країни та переводити кошти в криптовалюту

Один із найбільших банків Туреччини — Denizbank — обмежив операції для росіян
фото Shutterstock

Турецький банк Denizbank, один із найпопулярніших серед російських клієнтів, ввів для росіян нові обмеження, а також посилив умови відкриття нових рахунків.

Джерело. Про це пише The Moscow Times з посиланням на менеджера, який отримав нові інструкції з головного офісу.

Тепер банк перешкоджатиме транзитним платежам із росії за кордон.

«В ідеалі передбачалося, що гроші, які надійшли на ваш турецький рахунок з-за кордону, не можна буде відправити далі до Європи, США та інших країн, які запровадили санкції проти росії. Але менеджер каже, що на практиці (принаймні спочатку) будуть відмови у будь-яких SWIFT-переказах з рахунку в Denizbank за межі Туреччини», – йдеться в повідомленні.

Інше обмеження – заборона використання банківських рахунків для переведення грошей у криптовалюту. Банк обмежить відправку грошей прямо чи опосередковано на криптобіржі, криптоплатформи та через P2P-операції.

Тим, хто порушуватиме нові обмеження, банк відмовлятиме в операції чи блокуватиме рахунок чи картку, а також розриватиме договір в односторонньому порядку.

У середині вересня Denizbank відмовився обслуговувати російські карти «Мір». Це сталося після того, як Мінфін США пригрозив вторинними санкціями банкам за межами Штатів, які укладають угоди з НСПК, оператором платіжної системи «Мір».

Тоді ж газета Financial Times писала з посиланням на джерела, що США та Євросоюз посилили тиск на Туреччину, щоб припинити обхід місцевими банками антиросійських санкцій. Зазначалося, що турецькі банки стали лазівкою для незаконних фінансових операцій серед російських компаній та бізнесменів.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що Туреччина ускладнила оформлення банківських карт для росіян. Банки почали вимагати у росіян збільшений у десять разів загороджувальний депозит – у розмірі не менше $5000.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло