«За Україною стоїть НАТО»: Ізраїль відмовився надати ППО на прохання Києва

«За Україною стоїть НАТО»: Ізраїль відмовився надати ППО на прохання Києва

У міноборони країни сказали, що мають недостатньо зброї

«За Україною стоїть НАТО»: Ізраїль відмовився надати ППО на прохання Києва
фото Pixaby

Міністр оборони Ізраїлю Бенні Ганц заявив у середу, що його країна не може надати Україні свої системи ППО, оскільки не має достатніх потужностей для додаткового виробництва.

Джерело. Про це пише ВВС.

Деталі. Таке пояснення щодо відмови Києву у військових постачаннях звучить від ізраїльської влади вперше. Раніше позиція Ізраїлю пояснювалася бажанням зберігати нейтралітет у конфлікті через побоювання, що російська присутність у сусідній Сирії позначиться на ізраїльській зовнішній безпеці.

«Очевидно, що навіть якщо ми вирішимо змінити нашу політику [щодо постачання озброєння Україні], неможливо спустошити наші запаси систем протиповітряної оборони, – заявив Бенні Ганц. – Ми перевіряємо щодня, що може бути зроблено і як ми можемо розширити нашу допомогу, але ми не повинні забувати, що за Україною стоїть НАТО».

З початку війни Ізраїль надає Україні масштабну гуманітарну допомогу, включаючи надання своїх медиків та військово-польового медичного обладнання. У середу Бенні Ганц запевнив, що ця допомога продовжиться.

Бекграунд. Раніше президент Ізраїлю Іцхак Герцог під час свого візиту в Сполучені Штати заявляв, що Ізраїль готовий постачати Україні озброєння – але тільки нелетальне.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло