Війська США, Великої Британії і Австралії провели навчання щодо відбиття російського вторгнення в Європу — The Times
Навчання відбувалися на ландшафтах, «схожих на рівнинну місцевість українського степу»

Британська армія відправила новий елітний піхотний полк і взвод операторів безпілотників в пустелю Мохаве (на пд.-зх. США) для участі в американських військових навчаннях під назвою Project Convergence, які імітують російське вторгнення в Європу.
Джерело. Про це пише видання The Times.
Деталі. Близько 450 британських солдатів було доставлено до Каліфорнії для двотижневих навчань у Форт Ірвін, військовій базі США площею майже 2000 кв. км. Серед тих, хто приєднався до навчань, були рейнджери, елітний полк британської армії, сформований минулого року.
Британські, американські та австралійські війська випробовували нові бойові прийоми, вивчаючи уроки війни в Україні, тренуючись на відкритих ландшафтах пустелі, схожих на рівнинну місцевість українського степу.
У першій половині проєкту «Конвергенція» передбачався конфлікт на острові в Тихому океані. Другий етап імітував війну в Європі. Обидві події відбуваються на тлі зростання напруженості у відносинах США з Китаєм та росією.
Загалом близько 4500 солдатів взяли участь у навчаннях у форті Ірвін. На території цієї бази залишилися бутафорські села з мінаретами та мечетями, у яких американські солдати готувалися до війни в Афганістані. Під час війн на Близькому Сході носіїв афганської та арабської мов із Лос-Анджелеса привозили в пустелю Мохаве, щоб вони грали роль цивільних на навчаннях.
Однак тепер ролі мирних громадян виконують переважно російськомовні. Вони навіть мають свої власні сторінки в «соціальних мережах» фейсбук і твіттер, у яких вони закликають натовп до заворушень. Потім солдати повинні приборкати натовп.
Для поліпшення координації на полі бою американські та британські військові використовували 3D-принтери, щоб виготовляти запчастини для обладнання іншої країни. Британські солдати також випробували тут M-Raza, автономний баггі для їзди по дюнах, та Mission Master, німецький безпілотний всюдихід.
Навчання в пустелі продемонстрували необхідність збільшити інвестиції в безпілотні бойові машини, вважає британський міністр оборонних закупівель Алекс Чок.
«Ми бачили тут, як одна людина керує більш як 30 дронами. Це не просто БПЛА для розвідки. Вони також можуть завдавати ударів на полі бою», – пояснив він.
Бекграунд. Нагадаємо, близько 100 українських військових у Німеччині пройшли навчання на установках NASAMS.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].