Китай запустив перший вантаж на свою космічну станцію «Тяньгун»

Китай запустив перший вантаж на свою космічну станцію «Тяньгун»

Офіційно станція почне працювати наприкінці цього місяця і скоро може залишитися єдиною на орбіті

Китай запустив перший вантаж на свою космічну станцію 	«Тяньгун»
фото Xinhua

Сьогодні о 10:03 за пекінським часом (06:03 за Києвом) з китайського космодрому «Веньчан» було запущено ракету-носій «Чанчжен-7» з вантажним космічним кораблем «Тяньчжоу-5».

Вантажівка вперше полетіла на добудовану китайську космічну станцію «Тяньгун».

Джерело. Про це передає портал space.com.

Деталі. Третій та останній модуль станції був доставлений на орбіту та пристикований до базового модуля 1 листопада. Станція готова до роботи, тому на вантажному кораблі, крім запасів, доставили перше наукове навантаження.

«Тяньчжоу-5» масою близько 13,5 т і довжиною 10,6 м доставив на станцію запаси продовольства для наступної експедиції, паливо та інші запаси.

Також на стацію доставлено 10 одиниць наукового навантаження, п'ять із яких – кубсати (мікросупутники). Їх можна запускати з борту станції, точніше, з одного з наукових модулів станції, де встановлено шлюз та відповідне обладнання, наприклад, невеликий роботизований маніпулятор.

Очікується, що наприкінці поточного місяця на орбіту буде відправлено черговий екіпаж на кораблі «Шеньчжоу-15».

Екіпаж «Шеньчжоу-14» залишиться зустріти новоприбулих і вперше в історії китайської космонавтики проведе очну церемонію передачі станції новому екіпажу. Цей день, найімовірніше, стане днем​​офіційного старту роботи китайської орбітальної станції.

Оскільки станція розрахована мінімум на 10 років роботи, через кілька років вона може залишитися єдиною космічною станцією Землі на орбіті, коли час роботи МКС закінчиться.

Бекграунд. Нагадаємо, у липні повідомлялося, що росія пообіцяла NASA залишатися на МКС до 2028 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло