Китай запустив перший вантаж на свою космічну станцію «Тяньгун»
Офіційно станція почне працювати наприкінці цього місяця і скоро може залишитися єдиною на орбіті

Сьогодні о 10:03 за пекінським часом (06:03 за Києвом) з китайського космодрому «Веньчан» було запущено ракету-носій «Чанчжен-7» з вантажним космічним кораблем «Тяньчжоу-5».
Вантажівка вперше полетіла на добудовану китайську космічну станцію «Тяньгун».
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Джерело. Про це передає портал space.com.
Деталі. Третій та останній модуль станції був доставлений на орбіту та пристикований до базового модуля 1 листопада. Станція готова до роботи, тому на вантажному кораблі, крім запасів, доставили перше наукове навантаження.
«Тяньчжоу-5» масою близько 13,5 т і довжиною 10,6 м доставив на станцію запаси продовольства для наступної експедиції, паливо та інші запаси.
Також на стацію доставлено 10 одиниць наукового навантаження, п'ять із яких – кубсати (мікросупутники). Їх можна запускати з борту станції, точніше, з одного з наукових модулів станції, де встановлено шлюз та відповідне обладнання, наприклад, невеликий роботизований маніпулятор.
Очікується, що наприкінці поточного місяця на орбіту буде відправлено черговий екіпаж на кораблі «Шеньчжоу-15».
Екіпаж «Шеньчжоу-14» залишиться зустріти новоприбулих і вперше в історії китайської космонавтики проведе очну церемонію передачі станції новому екіпажу. Цей день, найімовірніше, стане днемофіційного старту роботи китайської орбітальної станції.
Оскільки станція розрахована мінімум на 10 років роботи, через кілька років вона може залишитися єдиною космічною станцією Землі на орбіті, коли час роботи МКС закінчиться.
Бекграунд. Нагадаємо, у липні повідомлялося, що росія пообіцяла NASA залишатися на МКС до 2028 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.