Плюси глобального потепління: аномально тепла погода допоможе Європі подолати енергокризу — Bloomberg

Плюси глобального потепління: аномально тепла погода допоможе Європі подолати енергокризу — Bloomberg

Тепла зима у 2022 році буде не тільки в Європі, а й на інших континентах

Плюси глобального потепління: аномально тепла погода допоможе Європі подолати енергокризу — Bloomberg
фото Pixaby

Опалювальний сезон може пройти для Європи значно легше за початкові прогнози – корекцію вносять аномально теплі температури, які очікуються на континенті цієї зими.

Джерело. Про це пише Bloomberg з посиланням га прогноз вчених Служби зміни клімату Copernicus.

Деталі. Згідно з прогнозами науковців, поблизу акваторій Балтійського, Середземного та Північного морів будуть зафіксовані температури значно вищі за середні історичні значення. Тепла погода в опалювальний сезон з високою ймовірністю можлива у Великій Британії, а також країнах Центральної та Південної Європи.

Агентство зазначає, що тепла зима зіграє на руку європейській владі, яка зможе скоротити споживання газу і стабілізувати енергетичне споживання на континенті. Дискусії про дефіцит вже майже припинилися, натомість акцент зміщується до підготовки вже на опалювальний сезон 2023 року.

«Оскільки більшість погодних моделей прогнозують м'які умови до кінця 2022 року, газу, ймовірно, буде достатньо для задоволення попиту навіть у разі холодного початку 2023 року», – наводить агентство витяг з аналітичного звіту Eurasia Group.

Тепла погода, як очікується, допоможе й найбільшим економікам Європи – Німеччині та Франції.

Вчені прогнозують зниження опадів, які випадуть у найближчі місяці в цих країнах, на 40–50%, що вплине на вироблення електроенергії за допомогою ГЕС, а також на роботу річкового транспорту. 

Моделі прогнозування інституту Copernicu використовують агреговані дані з багатьох джерел – Британії, Франції, Німеччини, Італії та США. Дані отримують із супутників, кораблів, літаків та метеостанцій по всьому світу.

Тепла зима у 2022 році буде не тільки в Європі, а й на інших континентах: у Північній Америці та східній частині Азії також очікуються температури вище за середні, від чого в енергетичному плані можуть виграти США, Китай та Японія.

Прогнози погоди протягом останніх місяців відіграють чи не ключову роль для визначення цін на газ на європейському ринку. Під час торгів у понеділок, 14 листопада, ціни на газ торгувалися поблизу позначки до $1000, протягом торгів вони піднялися до $1105 за тисячу кубів.

У вересні, на тлі побоювань дефіциту газу та суворої зими, ціна сягала майже $3600 за тисячу кубометрів газу.

Російська влада неодноразово лякала європейські країни суворими наслідками відмови від російського газу, проте на даний момент жорсткої кризи не сталося.

Бекграунд. Однак, як попереджають експерти, наступного року Європа зіткнеться з серйозним дефіцитом газу – їй доведеться конкурувати за нього з Китаєм.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло