Україна 71-а в Глобальному індексі продовольчої безпеки

Україна 71-а в Глобальному індексі продовольчої безпеки

Загалом у рейтингу порівнювалися 113 країн

Україна 71-а в Глобальному індексі продовольчої безпеки
Фото: pixabay.com

Що сталося. Україна посіла 71-у сходинку Глобального індексу продовольчої безпеки серед 113 країн.

Джерело. Про це свідчить рейтинг, розроблений The Economist Intelligence Unit.

Деталі. Перше місце – у Фінляндії, останнє – у Сирії.

Глобально показники вказують на те, що за останні кілька років рівень доступності сільськогосподарських ресурсів поліпшився. Однак загалом у сільському господарстві показники залишаються низькими.

Фахівці зазначили, що розв’язана росією війна суттєво вплинула на стан продовольчої безпеки в Україні. За показником «Доступність продуктів харчування» Україна отримала 48,1 бала зі 100 і посідає 93-є місце у світі та 26 місце з 26 країни Європи. 

Найгірший показник української продовольчої безпеки – «Сталість та адаптивність» (43,5 бала зі 100 та 94 місце глобального рейтингу). Він відбиває суттєві проблеми щодо доступу й управлінням водними ресурсами, а також недоліки в системі управління ризиками.

За показником забезпечення продуктами харчування Україна посідає найгірше місце в Європі та 65 сходинку глобального рейтингу. Це спричинено суттєвим зростанням цін, зміною середніх витрат на продукти харчування та відсутність потужних державних програм захисту.

За фактором  якості та безпечності їжі Україна одержала 71,3 бала зі 100 (52 сходинка глобального рейтингу). За оцінками експертів, українці вживають достатньо якісного білка, а харчові продукти загалом є безпечними, хоча раціон середнього українця не відзначається різноманітністю.

Бекграунд. Нагадаємо: на саміті «Великої двадцятки» президент Зеленський закликав міжнародних партерів долучатися до «зернової ініціативи», щоб повернути продовольчу безпеку багатьом: «Наша експортна зернова ініціатива заслуговує на безстрокове продовження – незалежно від того, коли закінчиться війна».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло