Справа журналіста Хашоггі: США заявили, що принц Мухаммед бін Салман має “недоторканність”

Справа журналіста Хашоггі: США заявили, що принц Мухаммед бін Салман має “недоторканність”

Це рішення глибоко розчарувало наречену покійного журналіста: “Джамаль сьогодні помер вдруге”

Справа журналіста Хашоггі: США заявили, що принц Мухаммед бін Салман має “недоторканність”
фото Reuters

Адміністрація Джо Байдена ухвалила в четвер, що наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман має недоторканність від судового процесу у справі про вбивство журналіста Washington Post Джамаля Хашоггі, що викликало негайне засудження з боку колишньої нареченої.

Джерело. Про це пише Reuters.

Деталі. Хашоггі було вбито і розчленовано у жовтні 2018 року саудівськими агентами в консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі. На думку американської розвідки, це було здійснено за наказом кронпринца Мухаммеда.

«Джамаль сьогодні знову помер», – написала в Twitter колишня наречена Хашоггі Хатідже Ченгіз за кілька хвилин після появи новини. Пізніше вона додала: «Ми думали, що, можливо, правосуддя буде здійснено завдяки США, але знову ж таки гроші – на першому місці».

“Це юридичне визначення, прийняте Держдепартаментом відповідно до давніх і усталених принципів звичайного міжнародного права, – йдеться у письмовій заяві представника Ради національної безпеки Білого дому. – Воно не має нічого спільного з особливостями справи”.

Юристи Міністерства юстиції заявили, що виконавча влада уряду США, посилаючись на адміністрацію Байдена, «визначила, що підсудний бін Салман як діючий глава іноземного уряду користується імунітетом глави держави від юрисдикції судів США».

«Королівський указ (про надання принцу Мухаммеду повноважень глави держави – ред.) не залишає сумнівів у тому, що спадкоємець має право на недоторканність, засновану на статусі», – заявили адвокати принца в петиції від 3 жовтня з проханням до федерального окружного суду у Вашингтоні закрити справу проти бін Салмана.

Бекграунд. Більше про те, як Білий дім вирішив “зам'яти” справу Хашоггі, щоб помиритися з Саудівською Аравією і попросити її наростити видобуток нафти – в матеріалі Mind “Саудівський фронт: що ховається за лаштунками переговорів Вашингтона та Ер-Ріяда”.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло