Польський суд скасував штраф у $8 млрд “Газпрому” та партнерам по “Північному потоку 2”

Польський суд скасував штраф у $8 млрд “Газпрому” та партнерам по “Північному потоку 2”

Регулятор обіцяє подати апеляцію на це рішення

Польський суд скасував штраф у $8 млрд “Газпрому” та партнерам по “Північному потоку 2”
фото Shutterstock

Суд із захисту конкуренції та прав споживачів Польщі у понеділок скасував рішення польського антимонопольного регулятора про накладення штрафів на російського монополіста «Газпром» та п'ять європейських компаній-учасників проєкту будівництва газопроводу «Північний потік2».

Джерело. Про це передає Інтерфакс-Україна.

Деталі. Регулятор UOKiK, який повідомив про це рішення суду, заявив, що оскаржуватиме це рішення після вивчення повного тексту. Рішення суду може бути оскаржено в Апеляційному суді у Варшаві; а потім – у Верховному суді.

Суд зазначив, що спільне підприємство так і не було створено, і оцінка наслідків для економіки, а також спроби учасників проекту обійти законодавство виходить за межі відповідальності UOKiK, зазначається у прес-релізі.

Як повідомлялося, в 2020 році UOKiK завершив дворічне розслідування, за підсумками якого оголосив, що кредитні угоди, укладені між компаніями Nord Stream 2 AG, ПАТ «Газпром» та західними фінансовими інвесторами з метою фінансування проєкту «Північний потік 2», були, за суттю антимонопольного законодавства республіки Польща, концентрацією бізнесу, у зв'язку з чим, на думку польських чиновників, було потрібне подання повідомлення до UOKiK.

Антимонопольний орган Польщі оштрафував «Газпром» та західних фінансових інвесторів.

UOKiK наклав на партнерів максимальний штраф – у розмірі 10% виторгу: $7,755 млрд на «Газпром», Engie Energy – $14,8 млн, Uniper – $8 млн, OMV – $23,4 млн, Wintershall Dea – $8 млн.

Бекграунд. Нагадаємо, шведські слідчі знайшли сліди вибухівки на газопроводах «Північний потік – 1» та «Північний потік – 2», що свідчить про те, що трубопроводи підірвали навмисне.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло