Shell перегляне свої інвестиції в британські проєкти після підвищення податку на «надприбутки»

Shell перегляне свої інвестиції в британські проєкти після підвищення податку на «надприбутки»

Це призведе до зниження суми запланованих інвестицій, оскільки кошти будуть «з’їдені» податком

Shell перегляне свої інвестиції в британські проєкти після підвищення податку на «надприбутки»
фото Shutterstock

Нафтогазовий гігант Shell Plc проведе переоцінку запланованих інвестицій у проєкти у Великій Британії після того, як новий уряд підвищив податок на надприбутки.

Джерело. Про це заявив глава британського підрозділу Shell Девід Банч, пише Bloomberg.

Деталі. «Нам доведеться переоцінити кожен проєкт у кожному окремому випадку. Коли зростають податки, залишається менше наявного прибутку, який можна реінвестувати», – заявив Банч під час заходу Федерації британської промисловості в Бірмінгемі.

Новий міністр фінансів Британії Джеремі Хант оголосив про підвищення податку на надприбуток нафтових компаній з 25% до 35%. Дію податку продовжено до 2028 року.

При цьому уряд тепер також стягуватиме податок у розмірі 45% надприбутків виробників відновлюваного, ядерного та біопалива.

За словами глави Shell, британський уряд не передбачив механізму коригування ставки податку в разі зміни ринкових цін на нафту й газ, додавши, що цей механізм допоміг би компаніям краще планувати інвестиції.

Shell оголосила про план капітальних витрат у Великій Британії на суму майже $30 млрд на початку року. Компанія збирається інвестувати в нові нафтогазові проєкти, а також у будівництво офшорних вітряних електростанцій та виробництво водневого палива.

Shell минулого місяця повідомила, що в III кварталі її податок на надприбутки у Великій Британії був нульовим, оскільки компанія інвестувала більшу частину прибутку в країну. Очікується, що вона почне сплачувати його із наступного року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло