У деяких країн НАТО закінчилося озброєння для постачання Україні - NYT

У деяких країн НАТО закінчилося озброєння для постачання Україні - NYT

День в Україні – це як місяць в Афганістані, кажуть експерти з оборони

У деяких країн НАТО закінчилося озброєння для постачання Україні - NYT
РСЗО MARS II
фото KILLPUKIN

20 із 30 країн НАТО вичерпали свої запаси озброєнь, які могли постачати Україні, переважно це невеликі держави. Решта десять можуть і надалі продовжити постачання Україні: серед них Франція, Німеччина, Італія та Нідерланди.

Джерело. Про це пише The New York Times із посиланням на представника НАТО.

Деталі. Щоб задовольнити запити України, Захід намагається знайти зброю радянського зразка, у тому числі ракети для ППО С-300, танки Т-72 та артилерійські снаряди радянського зразка. Захід намагається замінити запаси сучасної західної зброї, у тому числі ракетних комплексів Javelin, старішими системами, які є на складах.

Крім того, закуповується зброя у таких країнах, як Південна Корея. А також ведуться розмови про те, що варто відновити виробництво на старих збройових заводах у Чехії, Словаччині та Болгарії. Там можна випускати 152-міліметрові та 122-міліметрові снаряди радянського зразка.

За словами представників НАТО, на які посилається видання, масштаб застосування артилерії у війні в Україні перевершує інші військові кампанії останнього часу.

«День в Україні – це місяць чи більше в Афганістані», – зазначає Камілла Гранд, експерт з оборони в Європейській раді з міжнародних відносин, колишній помічник генсекретаря НАТО з інвестицій в оборону.

Влітку під час воєнних дій українці щодня здійснювали від 6000 до 7000 артилерійських пострілів, росіяни – від 40 000 до 50 000.

При цьому в США щомісяця виробляється лише 15 000 снарядів.

Приблизно третина з переданих Україні 350 гаубиць виробництва НАТО вже виведена з ладу. Ремонтувати їх у польових умовах неможливо – ремонтні роботи йдуть на базі у Польщі.

Наразі країни НАТО поставили Україні зброї на суму близько $40 млрд. Це відповідає майже річному оборонному бюджету Франції.

Бекграунд. Як повідомлялося, Європа звинуватила США в тому, що Штати наживаються на російській війні проти України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло