Все більше країн долучаються до ініціативи “Зерно з України”, започаткованої в річницю Голодомору

Все більше країн долучаються до ініціативи “Зерно з України”, започаткованої в річницю Голодомору

Франція, Польща, Нідерланди, Канада та інші країни нададуть фінансову допомогу для транспортування зерна

Все більше країн долучаються до ініціативи “Зерно з України”, започаткованої в річницю Голодомору
фото DR

Україна запускає ініціативу Grain from Ukraine ( «Зерно з України») у день пам’яті жертв голодоморів, згідно з якою до 60 суден з українським зерном зможуть бути відправлені до найбідніших країн Африки та Азії.

Посол ЄС в Україні Матті Маасікас повідомив раніше в суботу, що кілька країн і Євросоюз зобов'язуються надати значні суми, щоб доставити українське зерно до найбідніших країн світу.

Джерело: “Європейська правда”

Деталі. Крім того, все більше країн долучаються до ініціативи, пропонуючи фінансову допомогу для її здійснення.

Зокрема, в суботу декілька країн світу оголосили про виділення значних сум для ініціативи Grain from Ukraine.

Бельгія оголосила, що зробить внесок у розмірі 10 млн євро. Присутній на саміті у Києві глава бельгійського уряду Александр де Кроо зазначив, що започаткована Україною ініціатива  допоможе задовольнити продовольчі потреби людей у ​​світі та стабілізувати ціни.

Президент Франції Еммануель Макрон у онлайн-зверненні до саміту повідомив, що Франція виділить 6 млн євро на додачу до 14 млн, виділених раніше Всесвітній продовольчій програмі ООН. 

«Ініційована Зеленським програма «Зерно з України» робить великий внесок у забезпечення глобальної продовольчої безпеки», – сказав Макрон.

Канцлер Австрії Александр Шалленберг повідомив, що його країна надасть додаткові 3,8 млн євро для доставки зерна з України до Судану та Ефіопії.

Польща виділить 20 млн євро на підтримку програми «Зерно з України», повідомив глава польського уряду Матеуш Моравецький.

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте оголосив про виділення 4 млн євро.

Угорщина виділить $3,5 млн на транспортування продовольства з України в рамках ініціативи, а також забезпечить логістичну підтримку.

Міністр міжнародного розвитку Канади Гарджіт Саджан від імені прем'єр-міністра Джастіна Трюдо оголосив, що Канада надає Всесвітній продовольчій програмі фінансування у розмірі 30 млн канадських доларів для доставки партій українського зерна в рамках ініціативи.

Японія надасть термінову грантову допомогу у розмірі $14 млн для передачі в Сомалі через Всесвітню продовольчу програму ООН української пшениці.

Бекграунд. Також повідомлялося, що Кабмін виділив 900 млн грн на гумдопомогу чотирьом країнам Азії та Африки – на ці гроші мають закупити до 64 000 тонн зерна із запланованих 125 000.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло