Все більше країн долучаються до ініціативи “Зерно з України”, започаткованої в річницю Голодомору
Франція, Польща, Нідерланди, Канада та інші країни нададуть фінансову допомогу для транспортування зерна

Україна запускає ініціативу Grain from Ukraine ( «Зерно з України») у день пам’яті жертв голодоморів, згідно з якою до 60 суден з українським зерном зможуть бути відправлені до найбідніших країн Африки та Азії.
Посол ЄС в Україні Матті Маасікас повідомив раніше в суботу, що кілька країн і Євросоюз зобов'язуються надати значні суми, щоб доставити українське зерно до найбідніших країн світу.
Джерело: “Європейська правда”
Деталі. Крім того, все більше країн долучаються до ініціативи, пропонуючи фінансову допомогу для її здійснення.
Зокрема, в суботу декілька країн світу оголосили про виділення значних сум для ініціативи Grain from Ukraine.
Бельгія оголосила, що зробить внесок у розмірі 10 млн євро. Присутній на саміті у Києві глава бельгійського уряду Александр де Кроо зазначив, що започаткована Україною ініціатива допоможе задовольнити продовольчі потреби людей у світі та стабілізувати ціни.
Президент Франції Еммануель Макрон у онлайн-зверненні до саміту повідомив, що Франція виділить 6 млн євро на додачу до 14 млн, виділених раніше Всесвітній продовольчій програмі ООН.
«Ініційована Зеленським програма «Зерно з України» робить великий внесок у забезпечення глобальної продовольчої безпеки», – сказав Макрон.
Канцлер Австрії Александр Шалленберг повідомив, що його країна надасть додаткові 3,8 млн євро для доставки зерна з України до Судану та Ефіопії.
Польща виділить 20 млн євро на підтримку програми «Зерно з України», повідомив глава польського уряду Матеуш Моравецький.
Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте оголосив про виділення 4 млн євро.
Угорщина виділить $3,5 млн на транспортування продовольства з України в рамках ініціативи, а також забезпечить логістичну підтримку.
Міністр міжнародного розвитку Канади Гарджіт Саджан від імені прем'єр-міністра Джастіна Трюдо оголосив, що Канада надає Всесвітній продовольчій програмі фінансування у розмірі 30 млн канадських доларів для доставки партій українського зерна в рамках ініціативи.
Японія надасть термінову грантову допомогу у розмірі $14 млн для передачі в Сомалі через Всесвітню продовольчу програму ООН української пшениці.
Бекграунд. Також повідомлялося, що Кабмін виділив 900 млн грн на гумдопомогу чотирьом країнам Азії та Африки – на ці гроші мають закупити до 64 000 тонн зерна із запланованих 125 000.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].