Суд поновив на посаді працівницю ДАБІ, звільнену у зв’язку з ліквідацією цього органу

Суд поновив на посаді працівницю ДАБІ, звільнену у зв’язку з ліквідацією цього органу

КАС постановив, що ДАБІ було не ліквідовано, а реорганізовано

Суд поновив на посаді працівницю ДАБІ, звільнену у зв’язку з ліквідацією цього органу

Що сталося.  Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду (КАС ВС) поновив на посаді головну інспекторку будівельного нагляду відділу по роботі з дозвільними документами Департаменту Державної архітектурно будівельної інспекції у Київській області Оксану Бондаренко.

Джерело. Про це йдеться в рішенні суду від 30 листопада 2022 року, яке є у розпорядженні Mind. 

Деталі. Суд постановив скасувати рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 жовтня 2021 року і постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 29 червня 2022 року.

КАС також визнав протиправним і скасував наказ ДАБІ «Про звільнення Бондаренко О. Л.» від 16 квітня 2021 року» та ухвалив рішення про поновлення її на посаді з 12 травня 2021 року.

Нагадаємо, ДАБІ була ліквідована, замість неї був утворений новий орган – Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ). У жовтні 2021 року Уряд передав ДІАМ повноваження ДАБІ (про це розповідав Mind).

У жовтні 2014 року ВС постановив, що у випадку реорганізації підприємства роботодавець зобов'язаний працевлаштувати працівників ліквідованої установи. Але у постановах Уряду не йдеться про те, що ДІАМ є правонаступником ДАБІ. На це посилалися і суди першої та другої інстанцій.

Колегія суддів КАС пояснила, що спершу Уряд ухвалив постанову про ліквідацію ДАБІ, проте згодом вона була змінена, тому відбулася не повна ліквідація ДАБІ, а її реорганізація в ДІАМ. Відповідно, звільнення позивачки без пошуку для неї іншої посади є істотним порушенням процедури припинення державної служби, постановили судді.

КАС також ухвалив рішення стягнути середній заробіток за час вимушеного прогулу з ДАБІ і направити справу на новий розгляд до Окружного адміністративного суду Києва.

Бекграунд. Як повідомляв Mind, президент Володимир Зеленський підписав закон про захист прав інвесторів у нове житло.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло