Уряд розподілив 340 млн євро на відновлення соціальної та критичної інфраструктури у 10 областях

Уряд розподілив 340 млн євро на відновлення соціальної та критичної інфраструктури у 10 областях

Ці кошти надані ЄІБ в рамках Програми з відновлення України

Уряд розподілив 340 млн євро на відновлення соціальної та критичної інфраструктури у 10 областях

Що сталося.  Уряд розподілив субвенцію з державного бюджету місцевим на реалізацію проєктів у межах Програми з відновлення України відповідно до Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ).

ДжерелоВідповідне розпорядження ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів.

Деталі.  Йдеться про 340 млн євро, це майже 14 млрд у гривневому еквіваленті. Гроші підуть на відновлення соціальної та критичної інфраструктури в 10 областях. Планується реалізувати 83 проєкти з відновлення та будівництва інфраструктурних об’єктів у деокупованих та опорних регіонах. Найбільше – на Київщині – 30 проєктів. По 11 – На Одещині та Полтавщині. По 8 проєктів реалізують у Вінницькій і Дніпропетровській областях, 6 – у Житомирській, 3 – у Кіровоградській області, 2 – на Сумщині, ще 1 проєкт на Черкащині.

Деталі про самі проєкти та хто буде їх виконавцем у повідомленні не уточнюються. Зазначається лише, що кошти будуть спрямовані на відновлення шкіл, дитячих садочків, лікарень, ЦНАПів, об’єктів тепло-, водопостачання та водовідведення.

На реалізацію 83 проєктів першого відбору виділили 4,7 млрд грн. Загалом на участь у першому відборі надійшло 1003 проєкти.

Програма з відновлення України» є продовженням Надзвичайної кредитної програми для відновлення в Україні, яка була підписана 2014 року про залучення 200 млн євро та була першою експериментальною програмою поєднання кредиту для України й безповоротним наданням коштів для місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Європейський інвестбанк перерахував Україні 550 млн євро. Кошти спрямують на покриття витрат за ремонт пошкоджених об'єктів енергетичної інфраструктури. Радник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван розповідав в авторській колонці для Mind як відновлюється Чернігівська область, якій росія завдала мільярдних збитків, а народна депутатка України Ніна Южаніна пояснювала Mind, коли громади використають понад 132 млрд грн залишків місцевих бюджетів на відновлення інфраструктури, житла та інші потреби.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло