Ердоган запропонує постачати туркменський газ в Європу в обхід росії

Ердоган запропонує постачати туркменський газ в Європу в обхід росії

Про це йтиметься на переговорах наступного тижня

Ердоган запропонує постачати туркменський газ в Європу в обхід росії
фото DR

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган використає переговори з президентами Туркменістану та Азербайджану наступного тижня, щоб відродити ідею постачання туркменського газу через Туреччину в Європу, заявили високопоставлені турецькі чиновники. Але на реалізацію такого рішення, ймовірно, знадобляться роки.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Деталі. Ідея полягає в тому, щоб транспортувати газ на суднах до Азербайджану, а потім закачувати його в ланцюжок трубопроводів Південного газового коридору, який з'єднує Азербайджан із Європою через Грузію та Туреччину, заявили офіційні особи на умовах анонімності.

Поки що не ясно, коли почнуть надходити постачання за запропонованим планом або наскільки здійсненна така ідея в короткостроковій перспективі з технічного погляду.

Поки Азербайджан уже качає газ до Європи, величезні ресурси Туркменістану залишаються значною мірою невикористаними. Країна не змогла направити їх до Європу через відсутність домовленостей про транспортування через Каспійське море трубопроводом, пише видання.

За даними BP, запаси газу Туркменістану становлять майже третину від російських – це 13,6 трлн кубометрів на кінець 2020 року.

Обговорення альтернативних маршрутів туркменського газу в обхід росії велися й раніше, але без особливих успіхів. Але вторгнення в Україну та енергетична криза відродили багато ідей щодо маршрутів постачання енергоносіїв, які раніше вважалися малоймовірними.

Анкара хоче використати енергетичні проєкти для зміцнення економічних і дипломатичних зв'язків, пише видання. Уже ухвалено рішення збільшити потужність Трансанатолійського газопроводу (TANAP) до 32 млрд кубометрів.

Ердоган зустрінеться з президентом Туркменістану Сердаром Бердимухамедовим і президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим у каспійському місті Аваза 14 грудня.

Бекграунд. Напередодні стало відомо, що найбільший НПЗ Туреччини перестав закуповувати російську нафту.

Нагадаємо: Узбекистан відмовився створювати газовий союз із росією.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло