Железняк: Через податкові пільги надходження від грального бізнесу становили лише 53 млн грн
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Железняк: Через податкові пільги надходження від грального бізнесу становили лише 53 млн грн

Депутат вважає, що ще десятки мільярдів збитків державі принесли «тіньові» схеми грального бізнесу

Железняк: Через податкові пільги надходження від грального бізнесу становили лише 53 млн грн

Що сталося. За час існування пільгового 2%-го податку гральний бізнес та лотереї, які ним скористалися, заплатили в цьому році лише 53,6 млн грн податків.

Джерело. Про це повідомив перший заступник керівника Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк у Telegram.

Деталі. Законопроєкт №8079, автором якого є депутат, мав би відмінити цю пільгу. За словами Железняка, документ, за який мали голосувати ще в листопаді  заблокували у другому читанні. Відповідно, до кінця року вже не винесуть на голосування. «Враховуючи, що це продовжило час існування пільги на мінімум 2 місяці, то думаю економія на податках за таке затягування складе пару сотен мільонів гривень. Мінімум.», – додав нардеп. 

Крім того, нардеп пояснив, як гральний бізнес занижує або взагалі не платить податки. Йдеться про «міскодінг». «Гравець платить не офіційно на рахунок онлайн-казино, а на інший рахунок (наприклад за якусь послугу онлайн-магазину), який в кінці виявляється взагалі карткою другої людини. Зібрані онлайн платежі потім по ланцюжку використовуються, щоб платити зарплату у крупних роздрібних мережах, відбілювати «чорне зерно», – пояснює Железняк. 

Нардеп вважає, що така схема вже принесла державі десятки мільярдів збитків. Та заявив, що це стане предметом розслідування Тимчасової Слідчої Комісії. 

Нагадаємо, у середині квітня під час прийняття законопроєкту №7246 депутати підтримали правку, яка дозволила гральному бізнесу перейти на спрощену систему оподаткування, сплачуючи лише 2% єдиного податку.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Комітет ВРУ підтримав законопроєкт щодо оподаткування грального бізнесу. Його можуть впровадити разом із моніторингом за транзакціями всіх гральних закладів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло