Витрати на купівлю природного газу для потреб компаній «УЗ» зменшено на чверть – Кубраков
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Витрати на купівлю природного газу для потреб компаній «УЗ» зменшено на чверть – Кубраков

Компанія в січні вперше закупила природний газ для потреб виробничих підприємств без участі приватних посередників

Витрати на купівлю природного газу для потреб компаній «УЗ» зменшено на чверть – Кубраков

Що сталося. Компанія-трейдер «Укрзалізниця» («УЗ») – «Енерго Збут Транс» – в січні вперше закупила природний газ для потреб виробничих підприємств компанії без участі приватних посередників. При цьому вартість газу вийшла на понад 25% нижчою у порівнянні з цінами торік.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури.

Деталі. Зазначається, що нова вартість склала 18 600 грн за тисячу кубометрів (без ПДВ).

«В умовах повномасштабної війни ефективне управління ресурсами держпідприємств, зокрема таким стратегічним як «Укрзалізниця», є питанням обороноздатності держави. Тому ми працюємо над тим, щоб процес закупівель був максимально прозорим та давав реальну економію.

Для цього ми вже усунули зайвих посередників та спростили процедури закупівель «УЗ» електрики та нафтопродуктів, а також завершуємо ці процедури для природного газу. Завдяки цьому вивільнили додаткові кошти, які Укрзалізниця направила на розвиток власної інфраструктури та парку рухомого складу» – прокоментував міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Наступним кроком компанії стануть прямі закупівлі природного газу у видобувників вже безпосередньо для потреб самого АТ «Укрзалізниця».

У відомстві нагадали, що у 2021 році «Укрзалізниці» було дозволено закуповувати електроенергію в «Енергоатома» та інших суб'єктів Державної генерації на період до 3-х років за спеціальною спрощеною процедурою.

Крім цього, у 2022 році уряд дозволив компанії здійснювати напряму закупівлю нафтопродуктів за зовнішньоекономічними договорами.

Бекграунд. Нагадаємо, що «УЗ» завершила останні формальності з перенесення термінів погашення єврооблігацій.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло