Зеленський: “Будемо боротися за Бахмут, скільки зможемо. Це наша фортеця”

Зеленський: “Будемо боротися за Бахмут, скільки зможемо. Це наша фортеця”

За його словами, надання Україні далекобійної зброї дозволить втримати місто і відвоювати інші

Зеленський: “Будемо боротися за Бахмут, скільки зможемо. Це наша фортеця”
фото Офіційний сайт Президента України

Президент України Володимир Зеленський заявив у п'ятницю, що Україна боротиметься за те, щоб утримувати Бахмут на сході країни стільки, скільки зможе.

Джерело. Про це він заявив на прес-конференції в Києві з першими особами Євросоюзу за підсумками саміту Україна-ЄС.

Деталі. «Будемо боротися, скільки зможемо. Вважаємо Бахмут нашою фортецею, вважаємо наших героїв, які там, на жаль, полягли, героями. Якщо буде пришвидшено надання зброї, а саме далекобійної зброї, ми не лише не відійдемо від Бахмута – ми почнемо звільняти Донбас, який був окупований із 2014 року», – сказав Зеленський.

Глава держави також заявив, що Україна готується до можливого нового наступу росії.

За його прогнозами, основні бої можуть розгорнутися на сході України, в тому числі на Лиманському напрямку, де росія зазнала нищівної поразки восени 2022 року і змушена була відвести війська.

«росія хоче реваншу. Реваншу саме там, де не вийшло. Хоче забрати схід. Наше завдання – не дати їм такої можливості. Не дати до моменту посилення нашої армії відповідною зброєю. Вважаю, що в нас є всі шанси», – сказав він після саміту Україна-ЄС, що проходив у Києві.

Щоб запобігти цьому, він закликав союзників давати Україні більше зброї, в тому числі далекобійної.

Бекграунд. Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що США надають Україні новий пакет військової допомоги вартістю понад $2 млрд – він вперше включає ракети великої дальності для HIMARS.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло