Індія почала платити за російську нафту в дирхамах, відмовляючись від долара

Індія почала платити за російську нафту в дирхамах, відмовляючись від долара

Так вони розраховують оминути стелю цін на нафту

This material is also available in English
Індія почала платити за російську нафту в дирхамах, відмовляючись від долара
фото Shutterstock

Більшу частину нафти з росії, яку індійські нафтопереробні заводи купують через трейдерів у ОАЕ, почали оплачувати у дирхамах замість доларів США.

Джерело. Про це передає Reuters.

Деталі. За даними джерел видання, індійські нафтовики та трейдери побоюються, що не зможуть торгувати в доларах, якщо ціни на нафту з рф перевищуватимуть стелю цін, яку в грудні встановили країни G7 та Австралія на рівні $60 за барель.

Індійські нафтопереробники і раніше намагалися платити за російську нафту дихрамами, але ці спроби були безуспішні, тож вони були змушені повернутися доларів США.

Але тепер головний банк Індії проводить розрахунки за цими платежами у валюті ОАЕ.

Крім того, переходу на дихрами сприяв той факт, що Державний банк Індії (SBI) попросив про це нафтопереробників, які бажають здійснювати доларові платежі за російську нафту. Це б дозволило розбити на окремі витрати на нафту, фрахт і страхування – і таким чином уникнути порушення цінової стелі.

Бекграунд. Напередодні стало відомо, що країни ЄС погодили стелю цін на перевезення російських нафтопродуктів – вона складає $100 за барель для дизпалива і $45 для нафтових масел.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло