Президент підписав закон про скасування податкових пільг для грального бізнесу

Президент підписав закон про скасування податкових пільг для грального бізнесу

Також у документі йдеться про зменшення штрафів за порушення термінів реєстрації податкових накладних

Президент підписав закон про скасування податкових пільг для грального бізнесу

Що сталося. Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт №8079 щодо заборони гральному бізнесу перебувати на спрощеній системі оподаткування. Закон набирає чинності через день після його опублікування.

Джерело. Про це йдеться на сайті парламенту.

Деталі. Документ скасовує норму, яка дозволила гральному бізнесу перейти на спрощену систему оподаткування, сплачуючи лише 2% єдиного податку. Йдеться про законопроєкт №7246, який нардепи ухвалили у середині квітня минулого року.

До цього гральний бізнес сплачував податок на дохід (10% – з ігрових автоматів, 18% – від різниці між доходом і виплаченими виграшами для букмекерського бізнесу й казино, 30% – для організаторів лотерей) + податок на прибуток підприємств (18%) + податок на виграш (18% ПДФО та 1,5% військового збору).

Також у законі передбачено суттєве зменшення штрафів за порушення термінів реєстрації податкових накладних з 10-20-30-40-50% до 2-5-10-15-25% від суми ПДВ. А ще – продовження часу роботи електронних сервісів для реєстрації накладних з 8:00 до 20:00. Також з 00:00 до 24:00 продовжено операційний день для реєстрації податкових накладних / розрахунків корегування. Якщо у визначені терміни платнику не надходить квитанція з рішенням, ПН автоматично реєструється в єдиному реєстрі. Термін реєстрації податкових накладних продовжено на 3–5 днів. 

Беграунд. Як раніше повідомляв Mind, у 2022 році БЕБ отримало понад 2000 скарг на порушення у гральному бізнесі.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло