Фонд нацдобробуту Норвегії продав свої активи в «Адані» напередодні краху Adani Group

Фонд нацдобробуту Норвегії продав свої активи в «Адані» напередодні краху Adani Group

У фонді наголосили, що стежили за проблемами Adani протягом років

Фонд нацдобробуту Норвегії продав свої активи в «Адані» напередодні краху Adani Group

Що сталося. Наприкінці минулого року Фонд національного добробуту Норвегії (ФНДН) продав свої пакети акцій у компаніях Adani Ports & Special Economic Zone Ltd і Adani Enterprises Ltd. Загальна вартість проданих акцій у них становила $79,2 млн.

Джерело. Про це йдеться у звіті фонду

Деталі. «З кінця року ми ще більше скоротили кількість компаній Adani. У нас не залишилося жодного ризику», – сказав на пресконференції Крістофер Райт, керівник відділу моніторингу ризиків ФНДН. Окрім того, фонд ухвалив критерії перевірки, які дозволяють ідентифікувати компанії, які мають ділові стосунки з Adani, а також запровадив моніторинг подій навколо Adani.

Як уточнює Reuters, 9 лютого норвезький суверенний фонд продав свої частки в трьох компаніях Adani Group на суму трохи більше $200 млн. Фонд мав частку в Adani Total вартістю $83,6 млн, частку в Adani Ports вартістю $63,4 млн і частку в Adani Green Energy вартістю $52,7 млн.

Наразі ФНДН безпосередньо не володіє активами структур Adani. Однак має акції інвесторів Adani, зокрема 7,4% акцій Sterlite Power Grid Ventures, дочірньої компанії Vedanta Limited, якій належать 28% Adani Transmission Limited.

Пенсійний фонд уряду Норвегії, також відомий як Норвезький фонд національного добробуту, заснований 1990 року. Це найбільший суверенний фонд добробуту у світі. Його ринкова вартість перевищує $1 трлн. Він інвестує в акції, облігації та нерухомість у більш ніж 80 країнах світу. Фонд належить уряду Норвегії, він наповнюється завдяки нафтовим і газовим доходам країни.

Бекграунд. Як повідомляв Mind, раніше гігантський Суверенний фонд Норвегії втратив рекордні $164 млрд через «дуже незвичайний» рік. Повідомлялося, що на ринок вплинула «війна в Європі, висока інфляція та зростання відсоткових ставок».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло