Парламентарі визначилися з процедурою ліквідації підприємств з часткою держави понад 50% – депутат
Законопроєкт №8205 ухвалено за основу

Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №8205 щодо припинення за рішенням власника державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 % акцій належать державі.
Про це повідомив народний депутат, заступник голови фінкомітету Ярослав Железняк.
«Однією зі стратегічних цілей України, згідно зі Стратегією 2030, є зменшення ролі держави та органів місцевого самоврядування як власників суб’єктів господарювання, заснованих на державній та комунальній власності. Для цього потрібно виконати завдання – ліквідувати або реструктурувати 100 відсотків нефункціонуючих державних підприємств», – йдеться в пояснювальній записці. Загалом 40% українських держпідприємств функціонують лише на папері.
Водночас у частині ліквідації підприємств, більше 50% яких належать державі, законодавство має низку прогалин, зазначають автори документа (Денис Маслов, Дмитро Наталуха, Тарас Тарасенко). Досі не визначено, звідки брати кошти на ліквідацію – як для оплати ліквідаторам, так і на технічні витрати: розробку необхідної документації, оцінку та охорону об'єкта тощо.
Крім того, ініціатори законопроєкту наголошують, що в Україні й досі діє неринковий мораторій на застосування примусової реалізації майна держпідприємств та господарських товариств, з часткою держави не менше 25%, «що не відповідає актуальним завданням держави щодо забезпечення рівності сторін».
Документом №8205 передбачається встановлення винагороди ліквідаторам без будь-якого залучення бюджетних коштів (йдеться про відсоток від продажу підприємства). Також пропонується створити Спеціальний цільовий фонд, до якого будуть перераховуватися кошти, що залишилися після реалізації майна після повного погашення всієї кредиторської заборгованості. Гроші фонду йтимуть на фінансування процедури ліквідації інших підприємств, оплату судових зборів, авансові виплати ліквідаторам.
Також передбачається можливість продажу арештованого державного майна у випадку, якщо його ринкова вартість більше ніж на 20% перевищує загальний розмір всієї кредиторської заборгованості підприємства. Все майно боржника у такому випадку продається одним лотом через систему електронних торгів.
Бекгарунд. Як раніше повідомляв Mind, Рада прийняла закон про компенсацію за зруйноване під час війни житло.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].