У Нацкомісії з цінних паперів уточнили, хто з емітентів зобов'язаний звітувати про зв'язки з рф
З цього переліку виключили продавців державних цінних паперів, облігацій місцевих позик, а також інвестиційні сертифікати та акції корпоративних інвестфондів

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) внесла зміни до рішення №181 від 21.02.2023. Про встановлення порядку розкриття емітентами цінних паперів інформації щодо наявності зв’язків з іноземними державами зони ризику під час дії воєнного стану.
Про це повідомляє пресслужба Нацкомісії.
21 лютого Комісія зобов'язала всіх емітентів цінних паперів України до 30 квітня надати інформацію щодо зв’язків з іноземними державами зони ризику, це:
- російська федерація;
- республіка білорусь;
- Ісламська Республіка Іран;
- Корейська Народно-Демократична Республіка.
Прозвітувати необхідно за період із 1 січня 2021 року до 31 грудня 2022 року.
28 лютого у НКЦПФР уточнили, що ця вимога не розповсюджується на емітентів державних цінних паперів, інвестиційні сертифікати, акції КІФ (корпоративних інвестиційних фондів), які уклали договори про управління активами таких КІФ із компаніями з управління активами та емітентів облігацій місцевих позик. Рішення № 212 набуває чинності з 1 березня.
Нагадаємо: емітенти, які мають прозвітувати про зв'язки з ризиковими державами, у разі їх відсутності зазначають це у формі, яка призначена для розкриття інформації після чого – подають до регулятора.
Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Нацкомісія з цінних паперів затвердила Концепцію облігацій із покриттям та сек'юритизації в Україні, на її основі мають розробити відповідний законопроєкт.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].