Нафтовій галузі росії загрожує занепад через відсутність технологій — Bloomberg

Нафтовій галузі росії загрожує занепад через відсутність технологій — Bloomberg

У найближче десятиліття нафтовидобуток зменшиться на 20%

This text is also available in English
Нафтовій галузі росії загрожує занепад через відсутність технологій — Bloomberg
фото Pixaby

Обсяг видобутку нафти в росії до кінця цього десятиліття впаде на 5–20%, оскільки вихід міжнародних компаній знижує здатність російської промисловості використовувати технічно складні ресурси.

Джерело. Про це пише Bloomberg із посиланням на дослідження консалтингової компанії «Яков и партнеры» – спадкоємиці компанії McKinsey, яка залишила російський ринок через війну в Україні.

Російські технології видобутку надто застаріли, а відсутність західних напрацювань ставить під загрозу теперішні та майбутні проекти.

У компанії очікують, що без заміни західних технологій видобуток нафти в росії падатиме, до 2030 року він скоротиться в діапазоні від 5 до 30% і складе 409 млн. тонн на рік або близько 8,2 млн барелів на день. Для порівняння: до війни росія видобувала близько 11 млн. барелів нафти на день.

«Відсутність вітчизняних високотехнологічних нафтових сервісів створює ризики для 20% видобутку до 2030 року», – заявили Андрєй Стрєльцов і Геннадій Масаков, аналітики компанії.

Спадкоємці McKinsey вважають, що для розробки нових родовищ, запаси яких вважаються важковидобувними, російських технологій недостатньо. Компанія наводить дані, згідно з якими близько 52% проектів із використанням технології гідророзриву пласта залежать від іноземних технологій із «недружніх країн». Ситуація ще більше погіршується, якщо йдеться про морський видобуток, тут частка іноземних технологій сягає вже 80%, а у разі плавучих бурових установок – 90%.

Аналітики підрахували, що в росії на даний момент використовуються близько 1500 бурових установок, 40% (600 шт.) яких вже серйозно застаріли.

Російська влада раніше анонсувала, що в березні сукупний видобуток нафти в росії буде скорочено на 500 000 барелів на добу.

Бекграунд. Про те, як росія продовжує лобіювати інтереси своєї нафтової галузі на світовій арені – в матеріалі Mind «Лобісти за ціною нафти: кремль намагається обійти санкції, «озброївшись» молодими технократами із західною освітою».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло