Нафтовій галузі росії загрожує занепад через відсутність технологій — Bloomberg
У найближче десятиліття нафтовидобуток зменшиться на 20%

Обсяг видобутку нафти в росії до кінця цього десятиліття впаде на 5–20%, оскільки вихід міжнародних компаній знижує здатність російської промисловості використовувати технічно складні ресурси.
Джерело. Про це пише Bloomberg із посиланням на дослідження консалтингової компанії «Яков и партнеры» – спадкоємиці компанії McKinsey, яка залишила російський ринок через війну в Україні.
Російські технології видобутку надто застаріли, а відсутність західних напрацювань ставить під загрозу теперішні та майбутні проекти.
У компанії очікують, що без заміни західних технологій видобуток нафти в росії падатиме, до 2030 року він скоротиться в діапазоні від 5 до 30% і складе 409 млн. тонн на рік або близько 8,2 млн барелів на день. Для порівняння: до війни росія видобувала близько 11 млн. барелів нафти на день.
«Відсутність вітчизняних високотехнологічних нафтових сервісів створює ризики для 20% видобутку до 2030 року», – заявили Андрєй Стрєльцов і Геннадій Масаков, аналітики компанії.
Спадкоємці McKinsey вважають, що для розробки нових родовищ, запаси яких вважаються важковидобувними, російських технологій недостатньо. Компанія наводить дані, згідно з якими близько 52% проектів із використанням технології гідророзриву пласта залежать від іноземних технологій із «недружніх країн». Ситуація ще більше погіршується, якщо йдеться про морський видобуток, тут частка іноземних технологій сягає вже 80%, а у разі плавучих бурових установок – 90%.
Аналітики підрахували, що в росії на даний момент використовуються близько 1500 бурових установок, 40% (600 шт.) яких вже серйозно застаріли.
Російська влада раніше анонсувала, що в березні сукупний видобуток нафти в росії буде скорочено на 500 000 барелів на добу.
Бекграунд. Про те, як росія продовжує лобіювати інтереси своєї нафтової галузі на світовій арені – в матеріалі Mind «Лобісти за ціною нафти: кремль намагається обійти санкції, «озброївшись» молодими технократами із західною освітою».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].