“Чому США можуть надавати зброю Києву, а ми росії не можемо?” - Китай попередив США про ризик конфронтації
Пекін заявив про “невидиму руку”, яка розпалює війну в Україні

Міністр закордонних справ Китаю Цінь Ган прирівняв можливе майбутнє постачання китайської зброї росії до постачання американської зброї Тайваню.
«Чому США просять Китай не надавати зброю росії, але при цьому продають озброєння Тайваню?» – запитав міністр на прес-конференції.
У той же час, Цінь Ган знову підкреслив, що Китай не постачає зброю ні тій, ні іншій стороні в українському конфлікті і виступає за мирне врегулювання.
При цьому Пекін старанно уникає використання слова «вторгнення» щодо дій росії, називаючи війну “конфліктом” та продовжує надавати дипломатичну та економічну підтримку москві.
Під час прес-конференції глава китайської дипломатії також заявив, що «невидима рука» використовує кризу в Україні для «служіння певному геополітичному порядку денному».
«Конфлікт, санкції та тиск не вирішать проблему», – сказав Цінь Ган, закликаючи до діалогу. «Процес мирних переговорів має розпочатися якнайшвидше, і необхідно поважати законні інтереси безпеки всіх сторін», – продовжив він.
Ці коментарі прозвучали на тлі напруженості у відносинах між Китаєм і Європейським союзом, який заявив, що сумнівається в щирості Пекіна в його готовності виступити посередником, оскільки КНР відмовляється розглядати війну в Україні як агресію з боку росії.
Бекграунд. Як повідомлялося, торгівля Китаю з росією зросла двозначними темпами в січні-лютому.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].