Депутати хочуть заборонити членам проросійських партій працювати в Уряді та балотуватися у президенти

Депутати хочуть заборонити членам проросійських партій працювати в Уряді та балотуватися у президенти

Йдеться не лише про осіб, обраних від партії, що заборонена, а й тих, які на час тимчасової окупації окремих територій України входили або досі входять до складу фракції, сформованої відповідною депутатською партією

This material is also available in English
Депутати хочуть заборонити членам проросійських партій працювати в Уряді та балотуватися у президенти

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9081-1 щодо обмеження членів заборонених партій в управлінні державою. 

Варто зазначити, що це – альтернативний проєкт. Напередодні до парламенту внесли документ №9081, у якому йшлося про заборону балотуватися до ВРУ, а також міських/сільських рад особам, які на початок повномасштабного вторгнення були членами заборонених проросійських партій. 

Альтернативний законопроєкт пропонує відштовхуватися від іншої дати, а саме 19 лютого 2014 року, оскільки збройна агресія проти України триває вже понад 9 років. Крім того, автори документу (Віталій Безгін, Роман Лозинський, Олена Шуляк та інші) вважають за потрібне розширити перелік посад, до яких обмежується доступ пов'язаних з проросійськими партіями осіб. Це державна служба категорії «А», члени Кабінету Міністрів України – міністри, Президент України.

Також, згідно з документом, розширюється перелік суб’єктів, на яких поширюється дія цього закону – мова йде не лише про осіб, обраних від партії, що заборонена, а також і про осіб, які на час тимчасової окупації окремих територій України входили або досі входять до складу фракції, сформованою відповідною депутатською партією.

Буде сформовано відповідний список громадян України, які на момент початку тимчасової окупації Російською Федерацією окремих територій України та до моменту повного відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями брали участь в управлінні державою, будучи обраними від партії, діяльність якої заборонена, та/або які входили (входять) до складу депутатської фракції, сформованої партією, діяльність якої заборонена.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, депутати пропонують заборонити членам проросійських партій брати участь у виборах. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло