Глава британського МЗС привіз Молдові фінансову допомогу, однак зброєю допомагати не буде

Глава британського МЗС привіз Молдові фінансову допомогу, однак зброєю допомагати не буде

Від російського нападу Молдову врятує здатність України протистояти армії рф, зазначив Клеверлі

This material is also available in English
Глава британського МЗС привіз Молдові фінансову допомогу, однак зброєю допомагати не буде
Джеймс Клеверлі

Глава МЗС Великої Британії Джеймс Клеверлі перебуває з візитом у Молдові. Там він заявив, що Лондон не буде мовчки спостерігати за тим, як росія дестабілізує ситуацію в цій країні, а також у Грузії. Але, за його словами, Лондон не розглядає питання щодо військової допомоги Кишиневу, пише ВВС.

Клеверлі заявив, що від російського нападу Молдову врятує здатність України протистояти армії рф на полі бою, і в цьому Британія готова всіляко допомагати.

«Ми твердо переконані в тому, що один із найкращих способів захистити Молдову від нападу з боку росії – допомогти українцям протистояти російській агресії», – сказав він журналістам після зустрічі з керівництвом Молдови.

“Мало хто краще знайомий із закулісною тактикою шкідницької діяльності росії, ніж Молдова та Грузія. Британія не буде сидіти склавши руки, доки москва підриває їх демократію, суверенітет і територіальну цілісність”, – сказав глава МЗС.

Джеймс Клеверлі прибув до Кишинева, щоб оголосити про додаткову фінансову допомогу, яку уряд Великої Британії вирішив виділити Молдові та Грузії.

Кишинів отримає від Лондона ще $12 млн на фінансування економічних і політичних реформ, що включають зміни в енергетичному секторі. Ще 12 млн фунтів буде надано Молдові на боротьбу з корупцією, крім того країна отримає 600 000 фунтів на проведення вільних і прозорих вибоів у 2024 році.

«Британія нарощує фінансову підтримку Молдові та Грузії, оскільки вони зазнають дестабілізації, спричиненої незаконним вторгненням путіна в Україну», – йдеться у заяві МЗС країни.

У Молдові з літа минулого року не вщухають протести, які їхні організатори називають суто антиурядовими, але багато хто вважає відверто проросійськими. Спонсор протестів, який переховується за кордоном, олігарх Ілан Шор, раніше був пов'язаний з російськими елітами, які представляють інтереси Кремля.

Бекграунд. Як повідомлялося, парламент Молдови скасував поняття «молдовської мови», замінивши її на румунську.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло