Провайдери запропонували відкоригувати систему фільтрації фішингових доменів

Провайдери запропонували відкоригувати систему фільтрації фішингових доменів

Відповідні пропозиції ІнАУ надала держструктурам, зокрема РНБО

Провайдери запропонували відкоригувати систему фільтрації фішингових доменів
Фото: ілюстративне

Інтернет Асоціація України (ІнАУ) підготувала пропозиції на восьми сторінках щодо змін «Регламенту взаємодії сторін в процесі фільтрації фішингових доменів» та направила їх до відповідних державних структур.  Мова йде про проєкт змін до розпорядження НЦУ «Про впровадження системи фільтрації фішингових доменів».

Про це повідомляє ІнАУ.

Асоціація пропонує врегулювати відносини сторін у сфері протидії фішингу не розпорядженням НЦУ, а угодою про співробітництво індустрій між НБУ (CSIRT-NBU) і провідними операторами електронних комунікацій України. На думку асоціації, це, зокрема, дозволить «зняти юридичні дискусії щодо відповідності законодавству України деяких положень розпорядження НЦУ». Окрім того, зазначає ІнАУ, це вирішить «етичні проблеми, пов’язані зі сприйняттям частиною українського суспільства цієї системи як впровадження в Україні негативного досвіду тоталітарних держав».

ІнАУ запропонувала, щоб провайдери регулярно відправляли запити на оновлення списків. З моменту внесення змін до переліку фішингових доменів оновлення буде доступно з наступним їх запитом. Рекомендована частота відправлення запитів у робочий час – 15 хв.

Уточнюється, що провайдери отримуватимуть список фішингових доменів, перевірятимуть та використовуватимуть механізми блокування для сайтів, які визнані фішинговими. Про домени, які не визнані ним фішинговими, провайдер повідомляє CSIRT-NBU. 

Команда CSIRT-NBU відповідатиме за своєчасне формування, а також повноту і достовірність даних у переліку фішингових доменів, а також за ідентифікацію посадових осіб, які внесли до системи конкретний домен.

Перелік фішингових доменів має затверджуватися за допомогою кваліфікованого електронного підпису керівника команди CSIRT-NBU чи іншої уповноваженої ним особи.

Бекграунд. Раніше Mind підготував матеріал про те, що Нацбанк прагне контролювати вітчизняний інтернет-простір і що від цього очікувати.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло