Оподаткування грального бізнесу не буде послаблюватися – Гетманцев

Оподаткування грального бізнесу не буде послаблюватися – Гетманцев

Сума виплачених виграшів має оподатковуватися ставкою 19,5%, ще 18% податку – різниця між отриманими коштами та виплаченими виграшами

Оподаткування грального бізнесу не буде послаблюватися – Гетманцев

Податкових пільг для грального бізнесу – не буде. Про це заявив голова фінансового Комітету ВР Данило Гетманцев.

«Хочу звернутися до операторів азартних ігор, які, попри розкриття їх зухвалої схеми з ухилення від оподаткування, не втомлюються оббивати пороги високих кабінетів, сподіваючись на проведення чергового варіанту пільгової системи власного оподаткування. Жодної іншої, крім існуючої в Податковому кодексі, системи оподаткування не буде», – йдеться в повідомленні.

Нині сума виплачених виграшів має оподатковуватися ставкою 19,5%, ще 18% податку – різниця між отриманими коштами та виплаченими виграшами. До того ж діяльність обкладається податком на прибуток на загальних підставах.

Пізніше депутат додав про доплати за 2021–2023 роки, «виходячи з цієї ж загальної системи оподаткування».

Нагадаємо, у квітні минулого року парламентарі дозволили гральному бізнесу переходити на спрощену систему оподаткування, сплачуючи лише 2% єдиного податку. У лютому цього року Президент підписав закон щодо скасування податкових пільг. 

Наприкінці 2022 року народний депутат та заступник голови фінкомітету Ярослав Железняк повідомив, що через податкові пільги надходження від грального бізнесу становили лише 53 млн грн. Водночас держава втратила десятки мільярдів через застосування «тіньових» схем.

Пізніше Данило Гетманцев уточнив: за минулий рік від сплати за ліцензії та податків загалом бюджет отримав менше 2 млрд грн – трохи більше 1%. Всього ж держава недоотримала від 25 до 30 млрд грн.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, 28 лютого Кабінет Міністрів заборонив автоматичне продовження ліцензій організаторам азартних ігор під час війни, підприємці мають 30 днів, аби сплатити вартість ліцензій. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло