Португалія надасть 75 тис. євро на збір доказів воєнних злочинів росіян в Україні

Португалія надасть 75 тис. євро на збір доказів воєнних злочинів росіян в Україні

З початку вторгнення рф в Україну зафіксовано понад 72 тисячі воєнних злочинів

This material is also available in English
Португалія надасть 75 тис. євро на збір доказів воєнних злочинів росіян в Україні
фото DR

Влада Португалії повідомила, що фінансово сприятиме збору доказів воєнних злочинів в Україні та може направити експертів з Судової поліції та Національного інституту судової медицини.

Джерело. Про це пише «Суспільне».

«Щодо підтримки розслідувань Міжнародним кримінальним судом (МКС) воєнних злочинів, скоєних в Україні, зокрема злочину агресії, то Португалія вже надала додаткову підтримку, відрядивши національного експерта із Судової поліції та сплативши аванс національного внеску до МКС на запит прокуратури», – повідомили в Мін'юсті Португалії.

У міністерстві заявили, що міністерка Катаріна Сарменто е Кастро оголосила про добровільний внесок у розмірі 75 тис. євро на підтримку міжнародного збору судово-медичних доказів на території України.

Крім того, розглядаються інші форми співпраці.

Уряд Португалії розглядає можливість «надіслати експертів із Судової поліції та Національного інституту юридичної медицини та судової експертизи, щоб приєднатися до груп судових експертів на місцях на основі ротації», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що з початку повномасштабного вторгнення рф в Україні зафіксовано понад 72 тис. воєнних злочинів, скоєних російськими військовими, поінформував представник департаменту нагляду за розслідуванням злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту, ОГП Микола Говоруха.

Бекграунд. Раніше стало відомо, що Португалія готова відправити Україні три бойові танки Leopard 2 A6 у березні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло