Президент Бразилії пропонує створити “мирний клуб” для України разом з Китаєм

Президент Бразилії пропонує створити “мирний клуб” для України разом з Китаєм

Да Сілва незабаром відвідає Пекін

This material is also available in English
Президент Бразилії пропонує створити “мирний клуб” для України разом з Китаєм
фото DR

Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва, який у неділю прибуде з візитом до Пекіна, запропонує створити «мирний клуб» разом з Китаєм для “врегулювання конфлікту в Україні”.

Джерело. Про це заявив міністр закордонних справ Бразилії Мауру Вієйра у коментарі Financial Times.

«Ми дуже зацікавлені в тому, щоб спробувати організувати якусь зустріч, яка приведе до мирного процесу. Президент (Бразилії) багато разів казав, що багато чує про війну, але мало про мир. Він зацікавлений у розмовах про мир», – сказав Вієйра.

Раніше сам да Сілва говорив, що має намір запропонувати ідею створити групу країн-посередників, «яка спробує сісти за стіл з Україною та росією та знайти мирне рішення».

«Настав час Китаю втрутитися», – додав він тоді, маючи на увазі, що Пекіну варто докласти серйозних зусиль, щоб досягти мирного врегулювання.

Багато держав Латинської Америки та країн, що розвиваються, загалом намагаються зберігати нейтральну позицію у питанні про війну в Україні.

У лютому цього року Сілва відповів відмовою на прохання Німеччини продати їй танкові снаряди для передачі Україні, назвавши Бразилію «мирною країною».

Між тим Вашингтон заявляє, що запропонований Пекіном мирний план для України вигідний Кремлю, оскільки в ньому не порушується питання про звільнення окупованих територій.

Бекграунд. Як повідомлялося, новий президент Бразилії провів телефонну розмову з путіним.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло