«Антонов» домовляється з авіакомпаніями та замовниками вантажних рейсів про допомогу у відновленні «Мрії»
Наразі працівники авіакомпанії шукають серед уламків літака вцілілі деталі, а інженери розробляють проєкт його реконструкції

ДП «Антонов» повідомив, що веде переговори з європейськими, американськими та азійськими авіакомпаніями, а також з потенційними замовниками майбутніх вантажних рейсів щодо допомоги у відновленні знищеного російськими загарбниками літака «Мрія».
Про це повідомили у компанії, передає New York Times.
На підприємстві розрахували, що для того, щоб літак зміг знову піднятися у повітря, треба тривалий час, і почали аварійно-рятувальні й проєктні роботи вже зараз.
Наразі працівники «Антонов» від’єднують від уламків літака усе, що можна буде використати ще раз. Інженери розробляють плани використання цих врятованих частин разом з двигунами від аналогічного літака та давно законсервованим додатковим фюзеляжем.
Утім, складання нового корабля відкладуть до закінчення війни.
Очікується, що реконструкція коштуватиме близько $500 млн, а фінансування ще не виділене.
Коментарі. За словами керівників авіабудівної компанії «Антонов», реконструкція літака не є нагальним питанням, але вона є джерелом натхнення: «Якщо щось таке гігантське та складне, як цей літак, може бути відновлено, то й решта країни зможе».
Натомість авіаційний аналітик Валерій Романенко заявив, що «Антонов» повинен зосередитися лише на «терміновій продукції для потреб збройних сил» під час війни, наприклад, на виробництві безпілотників.
В «Антонові» повідомили, що літак має комерційний потенціал – коли його фрахтують компанії енергетичної галузі, наприклад, для перевезення величезних одиниць обладнання по всьому світу, погодинна вартість становить близько $32 000. У компанії також заявили, що літак безцінний як символ України.
Бекграунд. У травні минулого року президент Володимир Зеленський оголосив, що Україна відновить «Мрію». Влітку британський підприємець і ентузіаст авіації Річард Бренсон на власні очі побачив уламки літака та висловив бажання допомогти у його відновленні, коли прийде час.
Нагадаємо: аеродром «Антонов» був серед основних мішеней російської армії з першого дня вторгнення в Україну. Внаслідок обстрілу аеродрому знищений найбільший у світі літак – «Мрія», який існував у єдиному екземплярі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].