З 1 квітня перелік рецептурних ліків не розширюється – МОЗ

З 1 квітня перелік рецептурних ліків не розширюється – МОЗ

Усі препарати, що й раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, тепер можна буде придбати не лише за паперовим, але й за електронним рецептом

З 1 квітня перелік рецептурних ліків не розширюється – МОЗ

Починаючи з 1 квітня 2023 року рецептурні ліки можна буде придбати як за паперовим, так і за електронним рецептом. Водночас перелік цих препаратів не змінили.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

«МОЗ не розширює перелік рецептурних ліків та не робить всі лікарські засоби рецептурними. Тобто всі ті ліки, що й раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, з квітня можна буде отримати, скориставшись електронним рецептом», – йдеться у повідомленні. 

Водночас паперові рецепти нікуди не зникають. Тобто пацієнт зможе обрати той рецепт, який для нього буде зручнішим. 

Щоб отримати електронний рецепт, пацієнту просто необхідно звернутися до лікаря будь-якої спеціальності будь-якого медичного закладу (державного, приватного, комунального або лікаря-ФОП). При цьому пацієнту не потрібно мати декларацію, а закладу не потрібно мати договір з НСЗУ.

При продовженні строку лікування, а відповідно, прийому препаратів, повторний рецепт можна отримати у свого сімейного лікаря дистанційно. Як і під час очного прийому, із випискою е-рецепта отримується його номер та унікальний код підтвердження, які необхідно повідомити фармацевту в аптеці для придбання ліків.

Якщо пацієнт не має телефону – йому видається паперовий рецепт, як під час відсутності у медзакладі світла. 

Варто зазначити, що на територіях, де ведуться бойові дії та/або тимчасово окупованих рф, відпуск рецептурних лікарських засобів може здійснюватися без рецепта. У такому разі працівник аптеки має надати пацієнту роз’яснення щодо необхідності застосування препарату згідно із інструкцією. Це не стосується ліків та комбінованих лікарських засобів, які містять наркотичні засоби, психотропні речовини чи прекурсори в кількості, що не перевищує їх гранично допустиму норму, отруйних та сильнодіючих лікарських засобів.

На сьогодні до переліку рецептурних ліків відносяться деякі гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні), протисудомні засоби, препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб, а також деякі знеболювальні, препарати проти кашлю та заспокійливі. Загалом – 60% зареєстрованих в Україні лікарських засобів є рецептурними, тобто на них потрібен рецепт лікаря. 

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, до 1 травня кожна область має сформувати спроможну мережу медичних закладів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло