Болгарія оштрафувала «Лукойл» на 100 млн євро за зловживання домінуючим становищем

Болгарія оштрафувала «Лукойл» на 100 млн євро за зловживання домінуючим становищем

Російська компанія блокувала доступ імпортерам та виробникам моторних палив до власних складів

Болгарія оштрафувала 	«Лукойл» на 100 млн євро за зловживання домінуючим становищем
Фото: flickr.com

Російська компанія «Лукойл» у Болгарії має сплатити 100 млн євро за зловживання своїм домінуючим становищем шляхом обмеження доступу до складів та транспортної інфраструктури.

Про це повідомляє Euractiv.

Відповідне рішення винесла болгарська Комісія з захисту конкуренції (КЗК). Розслідування КЗК зосередилося на поведінці «Лукойл Нафтохім Бургас» та «Лукойл Болгарія» і виявило, що група порушила закон, не надаючи доступ імпортерам та виробникам моторних палив до власних складів.

Також вказується, що «Лукойл» обмежив імпорт морськими шляхами, блокуючи склади, пов'язані з нафтотерміналами «Розенець» та «Петрол-Варна», а також не надаючи доступ до нафтопродуктопроводів групи для транспортування палива іншим виробникам та імпортерам.

Група «Лукойл» володіє найбільшою складською та супутньою транспортною інфраструктурою, і поряд із високою часткою ринку зберігання автомобільного палива є домінуючим підприємством. Однак CPC встановило, що компанія використовує стратегію, яка включає кілька «антиконкурентних практик», які, якщо вони застосовуються послідовно протягом більше ніж п’яти років, створюють перешкоди для імпорту палива, повністю перешкоджаючи цьому або роблячи його економічно неефективним.

Це дозволяє «Лукойлу» зберігати свої лідерські позиції в Болгарії на рівні оптової та роздрібної торгівлі.

КЗК стверджує, що «Лукойл» зловживає своїм домінуючим становищем як за національним законодавством, так і за законодавством Європейського Союзу, оскільки обмеження імпорту в Болгарію може суттєво вплинути на структуру торгівлі між країнами-членами ЄС.

Бекграунд. Нагадаємо: Болгарія дозволила чорноморському нафтопереробному заводу, що належить «Лукойлу», продовжувати працювати та експортувати нафтопродукти до Європейського Союзу до кінця 2024 року, незважаючи на попередження Брюсселя, що це суперечить санкціям блоку.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло