«Швидше, це він розчарований»: Зеленський відмовився від зустрічі з президентом Бразилії Лулою да Сілва

«Швидше, це він розчарований»: Зеленський відмовився від зустрічі з президентом Бразилії Лулою да Сілва

Раніше да Сілва заявив, що президент України Зеленський несе «таку саму відповідальність» за «конфлікт» у своїй країні, як і путін

This text is also available in English
«Швидше, це він розчарований»: Зеленський відмовився від зустрічі з президентом Бразилії Лулою да Сілва
фото DR

Президент України Володимир Зеленський залишив Хіросіму, отримавши одностайну підтримку лідерів «Великої сімки». Він також провів двосторонні зустрічі, помміж інших, з прем'єр-міністром Індії, президентами Індонезії та Південної Кореї, а також з прем'єрами В'єтнаму та Австралії.

Але бразильський колега Зеленського Луїс Інасіу Лула да Сілва так і не зміг з ним зустрітися. Як пише бразильська преса, останній не прийняв запрошення Лули. В якості причини Зеленський назвав перевантажений графік, пише RFI.

Бразильські офіційні особи навіть вивісили прапор України у номері готелю Ana Crowne Plaza, де два лідери могли провести двосторонні переговори. «Ми були доступні», – прокоментував один бразильський чиновник.

Залишаючи Хіросіму, президент України провів прес-конференцію. На запитання, чи він розчарований тим, що не зміг поговорити з Лулою, Зеленський відповів: «Це, швидше, він був розчарований».

У відповідь останній під час прес-конференції перед від'їздом із Японії заявив, що «не розчарований».

«Я був засмучений, тому що хотів би зустрітися з ним і обговорити цю тему, – зізнався він, додавши: – Але пан Зеленський – доросла людина. Він знає, що робить».

Лула уточнив, що зустріч із президентом України мала відбутися в неділю вдень, в останній день саміту. Але український президент спізнився і його щільний графік не дозволив призначити нову зустріч, пояснив він.

«Було призначено двосторонню зустріч з Україною. Ми чекали та отримали інформацію про те, що вони затримуються. Тим часом я прийняв президента В'єтнаму. Коли президент В'єтнаму поїхав, Україна не з’явилася. У нього безперечно була інша зустріч», – сказав Лула да Сілва.

Лула, однак, сказав, що не бачить сенсу негайно зустрічатися із Зеленським, вважаючи, що ні він, ні путін не хочуть миру.

«На даний момент вони обидва переконані, що виграють війну», – додав бразильський лідер.

За даними видання Financial Times, президент Франції Еммануель Макрон особисто просив президента Бразилії зустрітися із Зеленським.

Як пише агентство France-Presse, Зеленський також висловлював бажання «поговорити безпосередньо зі своїм бразильським колегою, який не хоче прямо засуджувати російське вторгнення». Але зустріч із «лідером, який розстелив червону килимову доріжку для міністра закордонних справ росії Сергєя Лаврова під час його візиту до Бразиліа», так і не відбулася.

Бразилія ніколи не вводила фінансових санкцій проти росії і не погоджувалася на постачання боєприпасів Києву. Після приходу Лули до влади Бразилія намагається позиціонувати себе як посередник.

У лютому цього року Лула запропонував створити клуб миру, куди увійдуть країни, які спробують сісти за стіл переговорів з Україною та росією, щоб знайти мирне рішення. Цю ідею він розвинув під час свого візиту до Пекіна, де він також заявив, що Сполучені Штати повинні припинити «заохочувати війну» в Україні.

Ці слова зазнали різкої критики з боку Вашингтона, який звинуватив Бразилію в тому, що вона «вторить російській та китайській пропаганді без урахування фактів».

Бекграунд. В інтерв'ю американському журналу Time, опублікованому в травні 2022 року, тоді ще кандидат у президенти Лула да Сілва заявив, що президент України Зеленський несе «таку саму відповідальність» за конфлікт у своїй країні, як і його російський колега путін.

«Я бачу, як українському президенту аплодують усі європейські парламентарі. Цей хлопець несе таку саму відповідальність за війну, як і путін. У війни ніколи не буває єдиного винуватця, – заявив Лула. – Він хотів війни. Якби він цього не хотів, він би пішов на переговори”.

Бекграунд. Про те, чому візит Володимира Зеленського став головною подією на саміті “Великої сімки” у Японії – в матеріалі Mind “Ні заморожуванню конфлікту», або 7 головних меседжів саміту G7 у Хіросімі”.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло