Швеція допоможе Україні протестувати винищувачі Gripen

Швеція допоможе Україні протестувати винищувачі Gripen

Про їх поставки поки що не йдеться, але українці мають намір навчитися ними оперувати

This material is also available in English
Швеція допоможе Україні протестувати винищувачі Gripen
фото Reuters

Швеція допоможе організувати випробування українськими пілотами винищувачів Gripen, повідомив міністр оборони країни Пол Юнсон.

Джерело. Про це пише агентство Reuters з посиланням на шведську телекомпанію TV4.

Юнсон при цьому наголосив, що передача шведських винищувачів Україні поки що не розглядається, оскільки Стокгольму потрібні всі шість дивізіонів таких літаків для забезпечення безпеки країни.

«Це стосується того, що українці звертаються із запитами щодо різних типів авіаційних систем – це можуть бути «Торнадо», F-16 або «Грипени» – щоб вони могли протестувати різні платформи та системи, які є у нас та в інших країнах», – сказав міністр.

«Наразі ми розглядаємо можливість того, що українці можуть протестувати «Gripen», – додав глава шведського оборонного відомства.

За його словами, таке тестування може проводитись за допомогою польотів на шведських винищувачах, навчання на комп'ютерних симуляторах або отримання даних про наземні системи забезпечення роботи «Грипенів».

Винищувачі JAS 39 Gripen виробляє шведський концерн SAAB.

Бекграунд. Нагадаємо, Швеція, Норвегія, Фінляндія та Данія планують об'єднати військово-повітряні сили. Вони будуть спільно планувати операції, а також готувати льотчиків та техніків.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло