Південна Корея негласно надала Україні сотні тисяч снарядів, хоча публічно Сеул цього не визнає

Південна Корея негласно надала Україні сотні тисяч снарядів, хоча публічно Сеул цього не визнає

Передання боєприпасів відбулося після прохання США, щоб “зробити український контрнаступ ефективнішим”

This material is also available in English
Південна Корея негласно надала Україні сотні тисяч снарядів, хоча публічно Сеул цього не визнає
фото DR

Південна Корея після прохання США почала передавати Україні сотні тисяч артилерійських снарядів. За словами американських посадовців, такий крок зробить запланований Києвом контрнаступ проти російських військ ефективним.

Джерело. Про це пише Wall Street Journal.

Згідно з конфіденційною домовленістю, Південна Корея передає снаряди до США. Далі Штати організовують відправку в Україну. Білий дім, як і Сеул, відмовилися від коментарів. 

Як пише Wall Street Journal, прорив у постачанні боєприпасів від Південної Кореї стався незабаром після того, як Вашингтон і Сеул оприлюднили спільну декларацію з питань безпеки під час візиту президента Південної Кореї Юн Сук Йоля до Вашингтона минулого місяця.

Ця декларація запевнила Сеул щодо можливої американської ядерної відповіді на атаку Північної Кореї в обмін на обіцянку відмовитися від розробки власної ядерної зброї.

Під час візиту Юн заявив, що міжнародна спільнота має протистояти російській агресії в Україні, і натякнув, що його уряд розглядає можливість надання допомоги.

«Ми уважно стежимо за ситуацією, яка відбувається на полі бою в Україні, і вживатимемо належних заходів для дотримання міжнародних норм і міжнародного права», – сказав він у своєму виступі в Гарвардській школі Кеннеді. 

Між тим речник міністерства оборони Південної Кореї Чон Ха-К'ю у четвер прокоментував публікацію Wall Street Journal.

Переговори між Сеулом і Вашингтоном з питання надання Україні снарядів справді велися, але «позиція уряду Південної Кореї щодо допомоги Україні залишається незмінною», заявив він.

Південна Корея постачає в Україну військове спорядження (каски, бронежилети), але утримується від передачі летальної зброї, зазначив він.

Чон Ха-К’ю не став прямо спростовувати публікацію WSJ, але заявив, що вона містить «деякі неточності».

«Були різні обговорення та прохання, і наш уряд вживе відповідних заходів при всебічному розгляді військової та гуманітарної ситуації в Україні», – сказав Чон на брифінгу в четвер.

Бекграунд. Південна Корея – великий виробник артилерійських боєприпасів та багаторічний союзник США в азіатському регіоні.

Однак тісні економічні зв'язки з росією та вплив москви на КНДР – головного геополітичного супротивника Південної Кореї – призвели до того, що Сеул тривалий час відмовлявся від постачання зброї Україні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло