Греція та Угорщина вимагають виключити свої компанії з нового пакету санкцій проти росії

Греція та Угорщина вимагають виключити свої компанії з нового пакету санкцій проти росії

Угорщина та Греція використовують новий пакет санкцій як політичний важіль, щоб виключити свої компанії з українського списку

This material is also available in English
Греція та Угорщина вимагають виключити свої компанії з нового пакету санкцій проти росії
фото Shutterstock

Нові санкції проти росії знову опинилися під питанням через протести Греції та Угорщини, пише видання Politico.

Очікується, що 11 пакет санкцій включатиме обмеження проти західних компаній, які допомагають москві обходити санкції.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн раніше говорила, що у списку – понад 90 компаній, у тому числі китайських.

Будапешт та Афіни, як пише Politico, пов'язали схвалення пакету санкцій зі списком компаній, які Київ вважає «спонсорами війни», та вимагають виключити звідти європейські компанії.

«Хоча зазвичай ці питання не пов'язані між собою, Угорщина та Греція використовують пакет санкцій як політичний важіль, щоб виключити свої компанії з українського списку», – пише видання.

На зустрічі міністрів закордонних справ ЄС цього тижня глава МЗС Німеччини Анналена Бербок розкритикувала позицію Угорщини, повідомили Politico дипломати. Тепер до Угорщини приєдналася Греція.

«Греція повторила, що у разі наявності конкретних доказів обходу санкцій вони мають бути доведені до відома відповідних держав-членів на технічному рівні, щоб це було адекватно розслідувано, і потім було вжито належних заходів”, – прокоментував Politico один із дипломатів ЄС.

“У випадку з українським списком грецькі компанії звинувачуються як міжнародні спонсори війни, хоч вони не порушують санкції проти росії”, – додав він.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що Євросоюз виділить 80 млн євро грецьким оборонним компаніям на виробництво боєприпасів для української армії.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло