Байден і Конгрес знайшли компроміс щодо стелі держборгу

Байден і Конгрес знайшли компроміс щодо стелі держборгу

Домовленість дозволить уникнути дефолту

Байден і Конгрес знайшли компроміс щодо стелі держборгу
Президент США Джо Байден

Президент США Джо Байден і спікер Палати представників Конгресу Кевін Маккарті дійшли попередньої домовленості щодо стелі держборгу країни.

Про це повідомляє Reuters.

Байден написав у твіттер, що угода «є компромісом, а це означає, що не всі отримають те, що хочуть».

За його словами, йтиметься про скорочення витрат зі збереженням захисту «критичних програм» і «ключових пріоритетів та законодавчих досягнень демократів у Конгресі». Подробиць він не повідомив.

«Ця угода – хороша новина для американського народу, тому що вона запобігає тому, що могло б стати катастрофічним дефолтом і призвести до економічної рецесії, спустошення пенсійних рахунків і втрати мільйонів робочих місць», – зазначили в повідомленні Білого дому.

Президент США додав, що текст законопроєкту ще доопрацюють та направлять на затвердження до Палати представників та Сенату. Він закликав обидві палати Конгресу відразу схвалити угоду.

Наразі Reuters відомо, що згідно з домовленістю дія ліміту боргу припиняється до січня 2025 року, одночасно обмежуючи витрати в бюджетах на 2024 і 2025 роки, повертає невикористані кошти на боротьбу з COVID, прискорює процес отримання дозволів для деяких енергетичних проєктів і включає деякі додаткові вимоги до програм продовольчої допомоги для бідних американців.

Бекграунд. Нагадаємо: в основі патової ситуації, яка вела США до дефолту, були фундаментальні розбіжності щодо рівнів витрат, пише Wall Street Journal. Республіканці наполягали на більших скороченнях, ніж погодяться демократи. Натомість чиновники адміністрації Байдена розчарувалися в республіканцях, які, за їхніми словами, відмовилися відійти від своєї позиції, згідно з якою будь-яка остаточна угода передбачає скорочення рівня дискреційних видатків на наступний фінансовий рік до рівня 2022 року, а потім обмежити щорічне збільшення.

За їхніми словами, для Білого дому це неприйнятна позиція – демократи сигналізували про відкритість до обмеження витрат, але не до прямого скорочення. Республіканці у свою чергу розчаровані повільною реакцією Білого дому на їхнє прохання сісти за стіл переговорів, зазначивши, що вони закликали до зустрічей із лютого, тоді як офіційні перемовини розпочалися лише на початку травня.

Більшість ЗМІ піддають позицію республіканців гострій критиці. Так, оглядачка The Guardian Джил Філіпович зазначає, що пропозиція республіканців відстоює інтереси тих, хто ухиляється від сплати податків.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло