НКРЕКП пропонує дозволити виробникам біогазу передавати його надлишок до ГТС

НКРЕКП пропонує дозволити виробникам біогазу передавати його надлишок до ГТС

Це стимулюватиме збільшувати обсяги виробництва газу

This material is also available in English
НКРЕКП пропонує дозволити виробникам біогазу передавати його надлишок до ГТС
Фото: з вільного доступу

НКРЕКП пропонує дозволити виробникам біогазу за наявності реверсної компресорної станції, яка є об’єктом газотранспортної системи, передавати надлишковий газ до мереж відповідного Оператора ГРМ, у мережі Оператора ГТС.

Про це йдеться на сайті регулятора.

Крім того, проєкт постанови передбачає виключення вимоги щодо встановлення потокових хроматографів для місць передачі газу з потужністю менше 3000 куб. м/год. 

Зазначається, що це дозволить знизити витрати виробників біогазу на встановлення дорогих приладів для об'єктів з невеликим обсягом виробництва.

Комісія має намір розглянути постанову на засіданні 8 червня.

Нагадаємо, що в лютому 2023 року прем'єр-міністр України Шмигаль і голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн підписали меморандум про стратегічне партнерство у сфері біометану, водню та синтетичних газів. Угода спрямована на спільну роботу щодо вирішення технічних та регуляторних питань у виробництві, транспортуванні та зберіганні біометану.

Бекграунд. Раніше голова правління громадської спілки «Біоенергетична асоціація України» Георгій Гелетуха розповів Mind про те, що Україна має шанси стати європейським лідером із виробництва біометану.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло