росія викуповує власне озброєння, продане раніше в країни Азії — ЗМІ

росія викуповує власне озброєння, продане раніше в країни Азії — ЗМІ

Ця продукція використовується для вдосконалення застарілих систем озброєнь, які потім вирушають на фронт

This material is also available in English
росія викуповує власне озброєння, продане раніше в країни Азії — ЗМІ
фото DR

росія викуповує назад озброєння, раніше продане до М'янми та Індії.

Джерело. Про це повідомляє Nikkei Asia з посиланням на митні документи.

Їхнє вивчення показало, що останнім часом рф викуповує зокрема запчастини для танків і компоненти зенітних приладів нічного бачення, поставлені в країни, з якими вона має давні зв'язки в плані експорту зброї.

Далі, як пише видання, ця продукція використовується для вдосконалення застарілих систем озброєнь, які потім вирушають на фронт.

Наприклад, у грудні 2022 року «Уралвагонзавод», що виробляє танки, викупив у М'янми свою продукцію військового призначення на суму $24 млн, раніше поставлену в цю країну. До її числа входять 6775 телескопічних прицілів та 200 камер, призначених для встановлення на танках.

Викуплені компоненти було поставлено до М'янми у 2019 році. Згідно з документами, їх повернули виробнику через виявлені дефекти. Однак, як кажуть експерти, яких цитує Nikkei, інспекція обладнання завжди здійснюється одразу після прибуття до місця призначення. Те, що дефекти масово виявили за чотири роки, малоймовірно.

Крім «Уралвагонзаводу», викуповує раніше поставлене обладнання і російська НВК «КБМ», що виготовляє ракети. У листопаді 2022 року вона замовила шість зенітних приладів нічного бачення у Міністерства оборони Індії. НВК «КБМ» поставила ці ж прилади до Індії у 2013 році.

США, ЄС та Японія заборонили експорт товарів подвійного призначення до росії у лютому 2022 року. Раніше повідомлялося, що така продукція на суму $1 млрд, відправлена з Євросоюзу до Вірменії, Казахстану та Киргизстану, «загубилася» під час транзиту через рф. У рамках десятого пакету санкцій ЄС транзит товарів подвійного призначення через росію було заборонено.

Бекграунд. Як повідомлялося, Sky News опублікував контракт росії та Ірану на постачання озброєння для війни в Україні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло