Україна просить Міжнародний кримінальний суд розслідувати підрив Каховської ГЕС

Україна просить Міжнародний кримінальний суд розслідувати підрив Каховської ГЕС

Таке прохання пов'язане з тим, що влада України частково не має доступу до тих територій, які постраждали

This material is also available in English
Україна просить Міжнародний кримінальний суд розслідувати підрив Каховської ГЕС
скріншот

Влада України заявила, що передала дані про підрив Каховської ГЕС російськими військами до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

Зокрема, радник українського генпрокурора Максим Попов повідомив у телеефірі, що Київ уже попросив МКС розслідувати руйнування гідроелектростанції.

«Ми передали інформацію, яка у нас є за фактом підриву Каховської ГЕС, і дали «зелене світло» офісу МКС, щоб вони могли проводити об'єктивне та неупереджене розслідування зі свого боку», – зазначив Попов.

За словами радника генпрокурора, таке прохання пов'язане з тим, що влада України «частково не має доступу до тих територій, які постраждали».

“А Міжнародний кримінальний суд має повноваження, що дають йому можливість розслідувати цю справу”, – сказав Попов.

Він додав, що об'єктивне розслідування МКС корисне в ситуації, коли є багато маніпуляцій щодо того, хто підірвав дамбу.

У вівторок про те, що винні у катастрофі на Каховській ГЕС постануть перед Міжнародним кримінальним судом, також заявив міністр оборони України Олексій Рєзніков.

Україна заявила, що греблю Каховської ГЕС підірвали російські військові, які раніше її замінували і під контролем яких вона перебуває. росія звинуватила українську владу, але не надала жодних доказів. Деякі експерти, тим часом, припустили, що руйнація греблі могла стати результатом воєнних дій, через які у ній утворився пролом.

Міжнародний кримінальний суд вже розслідує воєнні злочини, скоєні російськими військовими в Україні. У рамках цього розслідування суд виписав ордер на арешт російського диктатора путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової – їх звинувачено у причетності до депортації українських дітей.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло