Більшість підприємців погоджуються з необхідністю «реформи 10-10-10» – опитування
Українські підприємці переконані, що за умови продовження нинішньої податкової політики вихід бізнесу з тіні неможливий

84% представників бізнесу, опитаних у рамках дослідження Інституту економічного лідерства, підтримують проєкт Антикорупційної податкової реформи, також відомої як «реформа 10-10-10». При цьому 60% респондентів назвали критично необхідними такі аспекти реформи, як спрощення адміністрування бізнесу та детінізація підприємницької діяльності.
Про це свідчать результати опитування, проведеного агентством InfoSapiens у форматі глибинних інтерв’ю.
Також більшість респондентів, а саме 73% серед представників малого та 64% серед представників середнього та великого бізнесу заявили, що не задоволені поточною податковою системою. Понад половина (56% підприємців) переконані, що для більшості бізнесів працювати повністю «в білу» і сплачувати всі податки без схем з оптимізації наразі неможливо.
Щодо окремих елементів Антикорупційної податкової реформи, то 88% опитаних відзначили необхідність спрощення адміністрування бізнесу, 78% висловилися на користь детінізації, причому в обох випадках 60% респондентів назвали ці аспекти «критично необхідними». Про потребу в зниженні ставок основних податків заявили 77% підприємців, а критичну роль таке зниження відіграє для 44% із них. У розрізі структури підприємств найбільше в цих змінах зацікавлені представники малого бізнесу.
Щодо податків, то більшість респондентів схиляється до зниження ПДВ та податку на прибуток до 10% або навіть нижче, тоді як оптимальною ставкою податку на заробітну плату бізнесом вважається 20%.
Українські підприємці переконані, що за умови продовження нинішньої податкової політики вихід бізнесу з тіні неможливий. Згідно з результатами опитування, проведеного агентством InfoSapiens, такої думки дотримується переважна більшість власників, найманих керівників, а також бухгалтерів у сегментах як малого, так і середнього й великого бізнесу.
Так, 70% респондентів зазначили, що не задоволені чинною системою оподаткування, і 56% наголосили, что вважають неможливою сплату всіх встановлених податків у повному обсязі без тіньових схем з «оптимізації».
Крім того, 77% опитаних висловилися за зниження ставок ПДВ та податку на прибуток до 10% або нижче. На думку учасників опитування InfoSapiens, зниження потребують також податки на заробітну плату.
«Відповідаючи на питання, які саме податки варто було б знизити для того, щоб заохотити бізнес відмовитися від схем оптимізації, 68% опитаних назвали податки на заробітну плату. За те, що треба знизити ПДВ, висловилися 50% опитаних, а за зниження податку на прибуток – 44%. Кожен п'ятий опитаний (19%) вважає, що необхідно знизити всі три податки», – зазначається в матеріалах дослідження.
Довідково. Інтерв'ю було проведене методом телефонного опитування. Респонденти – керівники і власники бізнесу. Структура вибірки (всього 500 респондентів): по 150 інтерв'ю представників мікро- і малого бізнесу, ще 200 – середнього і великого (від 50 співробітників).
Бекграунд. Антикорупційна податкова реформа, запропонована Офісом Президента, передбачає зниження ставок основних податків у середньому до 10%. Раніше в Офісі заявляли, що податкова реформа буде проведена вже цього року, підприємці зможуть платити «білі» зарплати.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].