«Ми не садимо в СІЗО полонених росіян, підозрюваних у воєнних злочинах, інакше їхнє життя там буде коротким» – керівник Департаменту війни
На сьогодні в Україні зафіксовано 98 тисяч воєнних злочинів

Україна – єдина в світі країна, яка має досвід розслідування воєнних злочинів під час війни. З лютого 2022 року спеціалізований департамент Офісу прокурора з розслідування воєнних злочинів – як його називають, департамент війни, – отримав такий вал роботи, що довелося в реальному режимі створювати нову систему роботи з воєнними злочинами.
Джерело. Про це в інтерв'ю Інтерфакс-Україна розповів керівник Департаменту Юрій Бєлоусов.
“Ми домоглися створення спеціалізованих підрозділів в 9 обласних прокуратурах, в них працюють прокурори, які займаються виключно воєнними злочинами. По аналогії поліція і СБУ створили такі самі підрозділи”, – розповів він.
“На теперішній час маємо 98 тисяч. зафіксованих фактів воєнних злочинів. (...) Сидіти і чекати завершення війни ми не можемо собі дозволити. Україна – єдина в світі країна, яка має досвід розслідування воєнних злочинів під час війни. Мені не відомі країни, які б збирали докази під час війни та ще й в таких масштабах”, – зазначив Бєлоусов.
“Щодо офіційно підозрюваних є два великих напрямки: воєнні злочини і злочин агресії. По першому напрямку маємо 386 підозрюваних осіб. З цих осіб по 225 направили обвинувальні акти в суд, і з направлених в суд маємо 54 засуджених особи.
З 54 вироків 15 – реальні, не заочка. Як правило, це військові невисокого рангу, рядові або офіцери нижчої ланки, тому що генерали не потрапляють під час бою в наші руки, хоча і гинуть тут, на щастя для нас”, – пояснив керівник департаменту.
“Є окремі місця тримання, табори. Тут ми жодним чином не порушуємо Женевські конвенції. Тобто, взятий у полон і звинувачений тримається в цих місцях утримання до моменту вироку. Зрозуміло, що якщо ми помістимо його в СІЗО, то життя його буде коротким”, – каже Бєлоусов.
При цьому він наголосив, що окупанти, які катували, ґвалтували чи вбивали цивільних, на обмін не йдуть.
Бекграунд. Як повідомлялося, ЄС має намір створити два реєстри злочинів росії в Україні: економічних та воєнних.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].