В МЗС України й ОП прокоментували “пропозиції” глави штабу НАТО відмовитися від окупованих територій

В МЗС України й ОП прокоментували “пропозиції” глави штабу НАТО відмовитися від окупованих територій

Розмови про вступ до НАТО в обмін на територіальні поступки неприйнятні, наголосили в міністерстві

This text is also available in English
В МЗС України й ОП прокоментували “пропозиції” глави штабу НАТО відмовитися від окупованих територій
фото DR

Розмови про вступ України до НАТО в обмін на відмову від частини українських територій є абсолютно неприйнятними, заявив речник МЗС України Олег Ніколенко, коментуючи висловлювання голови апарату генсека НАТО.

Джерело. Про це він написав у своєму Facebook.

«Завжди йшлося про те, що Альянс, як і Україна, територіями не торгують. Свідома чи несвідома участь посадовців НАТО у формуванні наративу про можливість відмови України від своїх територій грає на руку росії. Натомість на користь євроатлантичної безпеки – обговорювати шляхи прискорення перемоги України та отримання нею повноправного членства в НАТО», – написав Ніколенко.

Раніше повідомлялося, що в ході публічної дискусії в Норвегії керівник апарату генсека Альянсу Стіан Єнссен припустив, що Україна може стати членом НАТО у разі відмови від частини територій, але наголосив, що остаточне рішення має приймати Київ.

«Я не кажу, що це має бути саме так. Але це може бути можливим рішенням, – сказав Єнссен, якого цитує норвезьке видання VG. – росія зазнає величезних військових труднощів, і здається нереальним, що вона зможе захопити нові території. Наразі йдеться швидше про те, що Україна зможе повернути собі».

Слова представника НАТО також прокоментував радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк. За його словами, варіант, за якого Україна відмовляється від частини територій – це тріумф путіна.

«Очевидно, що якщо путін не зазнає нищівної поразки, політичний режим у росії не зміниться, а військові злочинці не понесуть покарання, війна обов'язково повернеться зі збільшеними апетитами росії», – заявив він.

Більше про перспективи України на вступ до НАТО і чому їх насправді немає – в матеріалі “Приєднання України до НАТО означало б війну з росією»: 74-й саміт НАТО – коротке резюме”.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло