Польська компанія Alfa не виконала контракт на 64 млн євро, укладений з Міноборони України – “УП”
Частина зброї не прийшла, а шоломи виявилися бракованими

Польська фірма Alfa мала за контрактом поставити Міноборони України 20 тисяч балістичних шоломів, 50 тисяч бронежилетів та 40 тисяч бронеплит до них. Загальна сума контрактів із фірмою становить 3,3 млрд гривень, або 64,4 млн євро.
Проте шоломи так і не приїхали до України, а половина поставлених бронежилетів не пройшла балістичних випробувань. Крім того, у минулому фірма надала не всю заявлену зброю та зривала зазначені у контрактах терміни.
Джерело. Про це пише видання Українська правда.
На початку 2023 року Alfa за різними контрактами мала перед МО України заборгованості на понад 3,5 млрд гривень.
11 квітня 2022 року Міноборони України уклало великий контракт на постачання критично потрібних країні на той час 20 тисяч шоломів, 20 тисяч бронежилетів та 40 тисяч бронеплит до них. Сума операції – 24,5 млн євро зі стовідсотковою передоплатою.
З цієї партії Alfa зі зривом термінів змогла поставити всі бронежилети та плити. Однак із привезених 16 тисяч шоломів 11 тисяч повернули одразу як непридатні, а ще 5 тисяч так і лежали на складі, ЗСУ їх не ухвалили.
Попри факти зриву поставок, 25 жовтня 2022 Міноборони знову замовило у Alfa ще 20 тисяч шоломів і 50 тисяч бронежилетів на суму майже 50 млн євро. Цього разу шоломи взагалі не приїхали в Україну, а половина поставлених бронежилетів не пройшла балістичних випробувань.
У квітні 2022 року, після того, як перші контракти були зірвані, Міноборони України уклало з компанією ще три контракти на суму близько 2,6 млрд гривень.
Також МО сплатило половину суми за 152-мм снаряди для гаубиці «Гіацинт» (18 млн євро авансу), 152-мм снаряди для самохідної артилерійської установки (САУ) Dana (13 млн євро передоплати) та 120-мм мінометні снаряди євро авансу).
За даними «УП», з цих боєприпасів приїхала лише невелика кількість, десята частина припасів до Д-30 приїхала з великим запізненням, Україна отримала всього третину ракет до «Граду», а «Гіацинти» приїхали у стані, що не відповідає заявленому в угоді.
Загалом Міноборони України уклало безпосередньо з польською фірмою щонайменше сім угод, про які стало відомо «Українській правді». Частина вже оскаржується в Міжнародному комерційному арбітражному суді при Торгово-промисловій палаті.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].