ЄС прискорює постачання зброї Україні через побоювання перемоги Трампа на виборах у США

ЄС прискорює постачання зброї Україні через побоювання перемоги Трампа на виборах у США

Уряди низки країн намагаються швидше домовитися про військову підтримку, щоб зміцнити безпеку України

This material is also available in English
ЄС прискорює постачання зброї Україні через побоювання перемоги Трампа на виборах у США
фото Shutterstock

Перспектива повернення Дональда Трампа до Білого дому всерйоз хвилює союзників США та дає надії супротивникам. Західні країни готуються до такого варіанту. Один із аспектів підготовки – спроби налагодити безперебійні постачання озброєнь Україні, у тому числі в рамках двосторонніх домовленостей, щоб у разі потреби підтримувати поставки навіть без участі США.

Джерело. The Wall Street Journal зібрала думки посадовців різних західних країн з цього приводу.

Країни альянсу домовилися допомагати Україні за допомогою двосторонніх зобов'язань, які мають забезпечити «довготривалу підтримку у захисті її суверенітету та територіальної цілісності, у відновленні економіки, захисті громадян та прагненні інтегруватися до євроатлантичної спільноти». Про це йшлося у декларації, ухваленій країнами G7, керівниками Європейської ради та Єврокомісії.

Наразі члени «сімки» обговорюють із Києвом ці двосторонні договори, і уряди низки країн намагаються швидше домовитися про військову підтримку, щоб зміцнити безпеку України на випадок скорочення допомоги з боку США при Трампі, пише WSJ.

«Вірогідність переобрання Трампа дуже висока, – каже Беньямін Хаддад, депутат французького парламенту від партії президента Емманюеля Макрона. – Це змушує нас, європейців, усвідомити застереження та взяти на себе більші зобов'язання».

За підрахунками Кільського інституту світової економіки, США до 31 травня пообіцяли виділити Україні 70,7 млрд євро, включаючи військову допомогу на 42,8 млрд євро, фінансову – на 24,3 млрд євро, гуманітарну – на 3, 6 млрд. євро.

Бекграунд. Як повідомлялося, США стали першою країною, яка почала переговори з Україною про безпекові гарантії.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло