Фінансування світового ринку фінтеху падає – KPMG
Новини компаній

Фінансування світового ринку фінтеху падає – KPMG

Інфляція та війна в Україні впливають на інвесторів

Фінансування світового ринку фінтеху падає – KPMG
Фото: pixabay.com

Падіння обсягів фінансування фінтеху зафіксовано в країнах EMEA (падіння у першому півріччі 2023 року склало $16 млрд або більше ніж 50% по відношенню до другого півріччя 2022 року).

Фінансування фінтех-сектору, орієнтованого на ланцюжки поставок та логістику, склало $8,2 млрд, що перевищує рекордний показник за попередній рік.

У першому півріччі 2023 року обсяг фінансування «зелених» фінтех-компаній вже сягнув $1,7 млрд, перевищивши загальний показник за 2022 рік.

Перші шість місяців 2023 року були складними для світового інвестиційного ринку: як загальний обсяг фінансування, так і кількість угод скоротилися з $63,2 млрд. Невизначеність, що нависла над ринком через такі фактори, як глобальні макроекономічні виклики (високий рівень інфляції та зростання відсоткових ставок), геополітична напруженість (повномасштабна тривала війна в Україні) та проблеми технологічного сектору (падіння вартості активів та тривалий брак пропозицій щодо виходу з ринку та продажу інвестицій), продовжували тиснути на інвесторів. Крах кількох американських банків на початку 2023 року, ймовірно, також змусив багатьох інвесторів зайняти вичікувальну позицію протягом першого півріччя 2023 року.

Згідно з дослідженням KPMG Pulse of Fintech за перше півріччя 2023 року, низка секторів залучила значні обсяги фінансування в першій половині 2023 року. Фінтех-компанії, орієнтовані на ланцюжки поставок та логістику, залучили $8,2 млрд фінансування у першому півріччі 2023 року, що значно перевищило річний рекорд галузі у 2019 році, який становив $5,5 млрд. Інтерес до «зелених» фінтех-компаній також був значним: у першому півріччі 2023 року вони отримали $1,7 млрд фінансування, що вже трохи випереджає результати 2022 року ($1,5 млрд).

«Найбільшою угодою на фінтех ринку України у першому півріччі 2023 року було залучення $22 млн фінансування для FintechFarmвід Nordstar, ChromeCapital та інших інвесторів. Угоди у фінтех секторі України складають  невеликий обсягу порівняннііз загальним об’ємом угод IT-ринкуУкраїни. Проте ми очікуємо, що тренди та тенденції будуть схожими, а саме: переважання інвесторів з Північної Америки та Європи, та переважна кількість угод із залучення фінансування, а не купівля-продаж компаній», – додає Максим Тарасенко, заступник директора, група інвестицій та ринків капіталу KPMG в Україні.

Разом з тим, більше двох третин фінансування фінтеху в першому півріччі 2023 року припадає на США.

США отримали левову пайку фінансування фінтеху в першому півріччі 2023 року: отримані ними $34,9 млрд склали більше двох третин від глобального обсягу,  який становив $52,4 млрд. На США також припало п'ять із семи фінтех-угод вартістю понад $1 млрд у першому півріччі 2023 року. Регіон EMEA та Азіатсько-Тихоокеанський регіон уклали по одній угоді на суму понад $1 млрд протягом першого півріччя 2023 року.

Загальний обсяг фінтех-фінансування в регіоні EMEA склав лише $11 млрд в першому півріччі 2023 року –менше половини від $27 млрд в другому півріччі 2023 року.

У галузі технологій управління платежами, як і раніше, спостерігається найвищий рівень фінансування, який у першому півріччі 2023 року становив $16 млрд.

Разом з тим, експерти констатують, що ланцюжки поставок, логістика та «зелені» фінтех-технології долають спадні тенденції.

У першому півріччі 2023 року низка зростаючих секторів фінтеху подолали спадні тенденції, продемонструвавши стійкість та здатність утримувати інтерес та залучати фінансування, незважаючи на поточні виклики, що постали на ринку.

У ситуації, коли майбутнє є невизначеним, від напряму штучного інтелекту (ШІ) очікують великих здобутків.

Очікується, що в умовах тривалої геополітичної та макроекономічної невизначеності фінансування фінтеху в другому півріччі 2023 року залишатиметься відносно слабким. Проте, якщо ринок стабілізується, інвестиції можуть почати обережно відновлюватися. Однією зі сфер, до якої у другому півріччі очікується значне зростання інтересу з боку інвесторів, є штучний інтелект, зокрема, генеративний ШІ, оскільки компанії по всьому світу прагнуть використати весь потенціал ШІ для підвищення операційної ефективності та цінності клієнта.

Довідка про KPMG:

KPMG – це міжнародна мережа незалежних фірм, що надають аудиторські, податкові та консультаційні послуги. Ми тісно співпрацюємо з нашими клієнтами, допомагаючи їм у питаннях зниження ризиків та реалізації можливостей для їхнього бізнесу. В офісах KPMG у 143 країнах світу працюють понад 265 000 співробітників.

KPMG в Україні представлена ПрАТ «КПМГ Аудит», ТОВ «КПМГ-Україна» та АО «КПМГ ПРАВО».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло