ЄС не зміг виконати план щодо надання Україні 1 млн снарядів до кінця року
Але було зроблено вагомі кроки в налагодженні швидкого виробництва снарядів

Євросоюз не зможе виконати обіцянку надати Україні 1 млн артилерійських снарядів до лютого 2024 року. Щоправда, після початкової тяганини виробництво боєприпасів почало зростати і до початку наступного року може збільшитися вдвічі порівняно з періодом до російського вторгнення.
Джерело. Про це пише Bloomberg.
Країни ЄС у березні 2023 року домовилися витратити 1 млрд євро з Європейського мирного фонду на спільну закупівлю боєприпасів, насамперед 155-мм снарядів для гаубиць, які так необхідні українській артилерії, і ще 1 млрд євро на компенсацію урядам витрат на передачу Україні боєприпасів як нових, так і радянського виробництва, з власних запасів.
Пропозицію про поставки Києву тоді висунула Естонія; передбачалося, що протягом року Україна отримає 1 млн снарядів.
Але з наявних запасів було доставлено лише близько 224 000 снарядів та 2300 ракет, зазначав наприкінці серпня голова європейської дипломатії Жозеп Боррель. А до швидкого розширення потужностей європейський ВПК не був готовий.
Цей процес розтягнувся, у тому числі через повільне надходження держзамовлень: за три десятиліття мирного життя після закінчення холодної війни та скорочення військових витрат відомства низки країн розучилися швидко приймати рішення у цій сфері.
Але зараз процес налагоджується. «Європейські промислові потужності збільшилися, тому це позитивний тренд, – сказав Bloomberg міністр оборони Естонії Ханно Певкур. – Ймовірно, до кінця цього року чи до початку наступного ми зможемо випускати майже вдвічі більше снарядів, порівняно з тим, скільки в Європі випускалося рік тому».
Певкур не назвав конкретних цифр. Але, представляючи у лютому колегам ЄС свій план про виробництво 1 млн снарядів, Естонія вказувала, що європейські потужності дозволяють виробляти лише 25 000 снарядів на місяць, або 300 000 на рік.
Подвоєння цієї цифри дасть до кінця цього початку наступного року 600 000 снарядів.
Обсяг виробництва в 1 млн буде досягнуто наступного року, сказало Bloomberg знайоме із ситуацією джерело.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].